Pseudokibice "znanego klubu z Zagłębia Dąbrowskiego" odpowiedzą za handel narkotykami

Pseudokibice "znanego klubu z Zagłębia Dąbrowskiego" odpowiedzą za handel narkotykami. Śledczy ustalili, że oskarżeni wytworzyli i wprowadzili do obrotu co najmniej 360 kilogramów amfetaminy. Sprzedawali także marihuanę, mefedron i tabletki ecstasy. – Jeden z członków zorganizowanej grupy przestępczej został również oskarżony o nielegalne posiadanie broni palnej – dodaje prok. Waldemar Łubniewski.

Akta

Do Sądu Okręgowego w Sosnowcu trafił akt oskarżenia przeciwko czternastu osobom – w tym jedenastu członkom zorganizowanej grupy przestępczej – zajmującym się handlem narkotykami.

– Zorganizowana grupa przestępcza działała w okresie od czerwca 2020 roku do marca 2023 roku, głównie w Sosnowcu i okolicach. W jej skład wchodziło jedenastu oskarżonych, pozostałe trzy osoby współpracowały z członkami grupy przestępczej w popełnieniu przestępstw narkotykowych – informuje prok. Waldemar Łubniewski z Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu. – Członkami grupy przestępczej byli pseudokibice znanego klubu piłkarskiego z terenu Zagłębia Dąbrowskiego – dodaje.

Śledczy ustalili, że oskarżeni wytworzyli i wprowadzili do obrotu co najmniej 360 kilogramów amfetaminy. Sprzedawali także marihuanę, mefedron i tabletki ecstasy.

– Oprócz handlu narkotykami grupa przestępcza zajmowała się również finansowaniem zakupów półproduktów służących do wytwarzania narkotyków, magazynowaniem środków odurzających i substancji psychotropowych oraz ich przewożeniem i porcjowaniem – wyjaśnia prok. Waldemar Łubniewski.

Wśród oskarżonych znalazł się mężczyzna, który usłyszał zarzut kierowania grupą przestępczą. – Jeden z członków zorganizowanej grupy przestępczej został również oskarżony o nielegalne posiadanie broni palnej – dodaje prok. Waldemar Łubniewski.

Dziesięciu oskarżonych zostało tymczasowo aresztowanych. Pozostałych czterech objęto dozorem. Nałożono na nich poręczenia majątkowe w wysokości 5-20 tys. złotych, a także zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Spotkanie pod nową siedzibą pogotowia w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Trwa budowa nowej siedziby RPR w Sosnowcu. Jednostka otrzymała nowoczesny sprzęt

Autor: Redakcja

12/10/2023

Dąbrowscy policjanci zatrzymali 20-latka

Może Cię zainteresować:

20-latek z Dąbrowy Górniczej wkrótce stanie przed sądem. Będzie odpowiadał za kradzież dwóch seicento, paliwa i próbę włamania do garażu

Autor: Redakcja

12/10/2023