W Będzinie pojawią się domki dla wolno żyjących kotów. „Koty, szczególnie zimą, będą w nich mogły znaleźć dla siebie schronienie”

W Będzinie pojawią się domki dla kotów wolno żyjących. – Dzięki takim domkom koty, szczególnie zimą, będą mogły znaleźć dla siebie schronienie – podkreślają w będzińskim magistracie.

Pixabay
Kot

Urząd Miejski w Będzinie w czwartek, 25 stycznia rozpocznie nabór wniosków o wydanie domku dla kotów wolno żyjących.

Celem akcji jest zapewnienie schronienia kotom wolno żyjącym, które bytują na terenie Będzina. Dzięki takim domkom koty, szczególnie zimą, będą mogły znaleźć dla siebie schronienie – wyjaśniają w magistracie.

Decydować będzie kolejność zgłoszeń

Kto może skorzystać z programu? Wnioski o domki dla kotów – w Wydziale Gospodarki Komunalnej UM – składać mogą osoby, które są wpisane do rejestru społecznych opiekunów kotów wolno żyjących z terenu Będzina. Co istotne, do wniosku o przekazanie domku należy dołączyć zgodę właściciela bądź zarządcy terenu, na którym domek ma być ustawiony.

Po pozytywnej weryfikacji wniosku i uzyskaniu zgody domek będzie można odebrać z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Będzinie. Jedna osoba może wnioskować o jeden domek, zaś o przyznaniu domku decydować będzie kolejność zgłoszeń. Akcja prowadzona będzie do wyczerpania zapasu domków.

Magistrat zapowiada kontrole

Jak informuje magistrat, „wnioskodawca składając wniosek o przekazanie domku dla kota, zobowiązuje się do: dbania o czystość i porządek wewnątrz oraz wokół domku, niezwłocznego zgłaszania w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego przypadków dewastacji lub kradzieży otrzymanego domku, powiadomienia o zmianie miejsca ustawienia domku wraz z przekazaniem zgody właściciela lub zarządcy terenu, niezwłocznego zwrotu przyznanego domku – na wezwanie Urzędu Miejskiego, w przypadku stwierdzenia uciążliwości wynikających z jego umiejscowienia”.

Wydział Gospodarki Komunalnej UM w Będzinie może przeprowadzać kontrole miejsc, w których zostaną umieszczone domki, sprawdzając, czy są one utrzymane „we właściwym stanie i czystości”.

Domek dla kotów. Fot. UM Będzin
Uwaga tu śpi jeż

Może Cię zainteresować:

W Będzinie pojawiły się kolorowe tabliczki „Uwaga, tu śpi jeż”. Są też i specjalne kopce. „Liczymy, że wiele jeży znajdzie w nich schronienie i spokojnie przezimuje”

Autor: Redakcja

29/11/2022

Pogoriowa Pasieka Miodna

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. Cztery drewniane ule stanęły przy centrum handlowym. Pomieszczą nawet do 200 tysięcy pszczół!

Autor: Redakcja

22/05/2023