W Będzinie pojawiły się kolorowe tabliczki „Uwaga, tu śpi jeż”. Są też i specjalne kopce. „Liczymy, że wiele jeży znajdzie w nich schronienie i spokojnie przezimuje”

W wybranych dziesięciu miejscach miasta pojawiły się tabliczki informujące o śpiących jeżach. Tabliczki zostały zaprojektowane przez uczniów będzińskich szkół podstawowych.

UM Będzin
Uwaga tu śpi jeż

Kolorowe tabliczki są efektem konkursu plastycznego zorganizowanego dla uczniów klas 4-6 będzińskich szkół podstawowych. I to właśnie uczniowie je zaprojektowali. Teraz można oglądać je w dziesięciu wybranych w miejscach na terenie Będzina. Tabliczki mają zapewnić jeżom większe bezpieczeństwo.

Tabliczki pojawiły się przy przygotowanych kopcach, będących naturalnym schronieniem jeży o tej porze roku. Kopce usypane zostały z gałęzi, trawy i liści. – Liczymy, że wiele jeży znajdzie w nich schronienie i spokojnie przezimuje. Prosimy, aby nie sprawdzać czy w kopcach rzeczywiście zasiedliły się jeże – rozkopywanie liści i usuwanie gałęzi może jeżom jedynie zaszkodzić – podkreślają w będzińskim magistracie.

Będzin Arena

Może Cię zainteresować:

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek już po raz 29. Finałowe przesłuchania i koncerty w Będzin Arenie. Wkrótce eliminacje

Autor: Redakcja

23/11/2022

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Dzień Dziecka w Będzinie

Festyn dla najmłodszych w Będzinie już w sobotę 4 czerwca

Symboliczne wbicie łopaty. Rozpoczyna się budowa nowej siedziby pogotowia

Pogotowie będzie miało nowoczesną siedzibę. Za 25 mln zł

Afrykański Pomór Świń

Pierwszy przypadek afrykańskiego pomoru świń w Śląskim

Kurs samoobrony w Będzinie

„Obroń się sama”. Kurs samoobrony dla pracownic MOPS

Sosnowiec Zagórze jazda próbna

Nowa linia tramwajowa blisko. Odbyły się już jazdy testowe

MKS Dąbrowa Górnicza

Kolejny mecz koszykarzy MKS w Alpe Adria Cup