Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek już po raz 29. Finałowe przesłuchania i koncerty w Będzin Arenie. Wkrótce eliminacje

Rozpoczęły się przygotowania do 29. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Początek eliminacji już 3 grudnia, koncerty inauguracyjny i galowy – w hali Będzin Arena w styczniu.

Będzin Arena

Zgłoszenia do eliminacji, które odbędą się w dniach 3-27 grudnia, przyjmowane będą do 28 listopada. Eliminacje zorganizowane zostaną nie tylko w Będzinie, w Ośrodku Kultury przy ul. Małachowskiego 43 (14 grudnia), ale także w ponad trzydziestu polskich miastach oraz za granicą: na Ukrainie, Białorusi i Litwie.

Jak zaznaczają organizatorzy, ci z mieszkańców Będzina, którym nie pasuje termin w Ośrodku Kultury, mogą zarejestrować się do eliminacji w innych miastach, na przykład w Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Jaworznie, Częstochowie, Mikołowie, Rybniku czy w Tarnowskich Górach.

Do udziału w eliminacjach zaproszeni są wszyscy, chcący podzielić się własną interpretacją kolęd i pastorałek – zachęcają organizatorzy. Dodajmy, że w festiwalu udział mogą brać soliści, chóry i zespoły, zaś jeden z prezentowanych utworów musi być tradycyjną polską kolędą lub pastorałką. Udział w festiwalu jest bezpłatny.

W Będzin Arenie, 10 stycznia 2023 roku, odbędzie się koncert inauguracyjny festiwalu, a wystąpi Golec UOrkiestra. Z kolei na 12-14 stycznia zaplanowano przesłuchania finałowe, zaś 15 stycznia odbędzie się koncert galowy, który rozpocznie się o godzinie 16.

Szczepienie przeciw grypie

Może Cię zainteresować:

W Będzinie seniorzy mogą się bezpłatnie zaszczepić przeciwko grypie. Jak skorzystać z programu?

Autor: Redakcja

22/11/2022