Uwaga, zmiana organizacji ruchu na ulicy Lenartowicza w Sosnowcu. Wiadukt zostanie rozebrany

W czwartek, 2 marca, na ulicy Lenartowicza dojdzie do zmian w organizacji ruchu. Prace związane z przebudową wiaduktu skutkują uruchomieniem tzw. bypassa. Ruch nadal odbywać się będzie wahadłowo.

Mat. UM Sosnowiec
Przebudowa ulicy Lenartowicza w Sosnowcu

Przypomnijmy, że pierwotnie prace, przy wyburzeniu wiaduktu i zastąpieniu go nasypem – w ciągu ul. Lenartowicza w Sosnowcu – miały potrwać do końca 2021 roku. Jak informowaliśmy, zadanie za 5,5 mln złotych miała zrealizować firma Drogomax z Tarnowskich Gór. Wykonawca wyburzył część wiaduktu, który znajdował się nad nieistniejącymi już torami kolei piaskowej. Dalsze prace stanęły w miejscu. Wykonawca tłumaczył to kryzysem, wzrostem cen, a do tego przedłużającą się budową ronda przy PKM. Miasto odstąpiło od umowy z tarnogórską firmą, po czym – w listopadzie 2022 roku – podpisano nową, z firmą Primost Południe.

Nowy wykonawca dokończy inwestycję w kilka miesięcy (finał inwestycji zaplanowano w połowie roku) i za 9,1 mln złotych. Po zakończeniu robót na ul. Lenartowicza ruch zostanie poprowadzony po nasypie. Powstanie również nowe rondo na skrzyżowaniu ul. Lenartowicza z Szymanowskiego. Wykonawca wyremontuje także nawierzchni ulicy Lenartowicza na długości 158,5 m oraz ul. Szymanowskiego – na długości 50 m.

W czwartek, 2 marca, zmieniona zostanie organizacja ruchu. – Zmiany na Lenartowicza. Przebudowa wiaduktu wchodzi w ważny etap. W czwartek uruchamiamy tzw. bypass. Tego dnia, od wczesnych godzin porannych, nastąpi przekierowanie ruchu pojazdów właśnie na nowy bypass, który znajduje się przy istniejącym wiadukcie. Tak jak dotychczas, ruch będzie się odbywał wahadłowo. Ta zmiana jest konieczna, aby nowy wykonawca mógł ruszyć z rozbiórką wiaduktu. Na miejscu widoczny jest też zarys ronda – poinformował Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Nowe osiedle przy ulicy Naftowej

Może Cię zainteresować:

W Sosnowcu przy ulicy Naftowej budują nowe osiedle. Będzie tam niemal 300 nowych mieszkań. Dla kogo?

Autor: Urszula Gołkowska

24/02/2023

W Sosnowcu powstaną metropolitalne velostrady

Może Cię zainteresować:

Rowerowe autostrady mają powstać w Sosnowcu. Pół miliona złotych dofinansowania z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Autor: Redakcja

22/02/2023