Uwaga, są zmiany w komunikacji miejskiej w Sosnowcu. Autobusy pięciu linii przez kilka dni jeździć będą innymi trasami

W związku z pracami drogowymi na skrzyżowaniu ulic Orlej i Żeromskiego zmianie uległy trasy pięciu linii autobusowych. Utrudnienia zakończą się w poniedziałek, 19 czerwca.

Fot. FB/ ZTM Info
Zarząd Transportu Metropolitalnego

Zmiany dotyczą autobusów linii 26, 35, 88, 100, 935, które – do poniedziałku włącznie – jeździć będą inną trasą. Jak poinformował sosnowiecki magistrat, ze względu na asfaltowanie nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Orlej i Żeromskiego autobusy jadące w stronę centrum Sosnowca skręcać będą bezpośrednio z ulicy Grota-Roweckiego w prawo i zjadą „Ślimakiem” w dół, a nie – jak do tej pory – ulicą Orlą, a później Żeromskiego. Z kolei przy ulicy Grota-Roweckiego działa tymczasowy przystanek.

W związku z prowadzonymi pracami na ulicy Orlej w Sosnowcu występować będą niezależne od ZTM utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zachęcamy pasażerów do zapoznania się z opisywanymi zmianami oraz sprawdzania rozkładów jazdy w internecie przed wyjściem z domu na przystanek – podpowiada Zarząd Transportu Metropolitalnego. Jak dodają w ZTM, trasa linii 26, 35 i 935 zmienia się w kierunku przystanku Sosnowiec Dworzec PKP, a trasa linii 88 i 100 – w kierunku przystanku Sosnowiec Urząd Miasta. Z obsługi wyłączony został przystanek Sielec Park 02.

Ulica Sienkiewicza w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Rozpoczął się remont ulicy Sienkiewicza w Sosnowcu, obowiązuje nowa organizacja ruchu. A co z pracami na 1 Maja?

Autor: Redakcja

14/06/2023

Nowe Solarisy trafią do Sosnowca

Może Cię zainteresować:

Pierwsze elektryczne autobusy trafiły do zajezdni PKM Sosnowiec. Będzie ich w sumie osiem. Cały kontrakt na 27 pojazdów i infrastrukturę jest warty ponad 107 mln złotych

Autor: Grzegorz Lisiecki

03/06/2023