Rozpoczął się remont ulicy Sienkiewicza w Sosnowcu, obowiązuje nowa organizacja ruchu. A co z pracami na 1 Maja?

Kolejny etap prac rozpoczął wykonawca inwestycji na ul. 1 Maja, Sienkiewicza i fragmentu ul. Piłsudskiego w Sosnowcu – firma Eurovia. Na ulicy Sienkiewicza przez miesiąc obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu.

Fot. FB/ Arkadiusz Chęciński
Ulica Sienkiewicza w Sosnowcu

Przypomnijmy, że w połowie marca rozpoczął się remont ulicy 1 Maja, potem prace przeniosły się również na ul. Sienkiewicza. To część projektu, który jest realizowany w ramach Programu Inwestycji Strategicznych, tak jak wymiana nawierzchni części ulicy Piłsudskiego do ronda Praw Kobiet. W obszarze prac jest także wymiana asfaltu na rondach Praw Kobiet, Zagłębia Dąbrowskiego i Ludwik. W ramach inwestycji przebudowywane są dotychczasowe zatoki autobusowe, wybudowane zostaną zatoki postojowe, natomiast przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe będą doświetlone. Kolejnym elementem inwestycji jest budowa nowych chodników i dróg rowerowych. Prace będą kosztować niemal 13 milionów złotych i – według harmonogramu – zakończą się w kwietniu 2024 roku.

We wtorek, 13 czerwca, rozpoczął się kolejny etap prac na ulicy Sienkiewicza. – Już dzisiaj zmiany na Sienkiewicza Firma Eurovia, która zajmuje się przebudową ulicy 1 Maja, Sienkiewicza oraz fragmentu ul. Piłsudskiego rozpoczyna kolejny etap prac – napisał w mediach społecznościowych Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. – We wtorek rozpoczną się roboty przy wymianie nawierzchni na całej długości ul. Sienkiewicza. Wykonawca wyłączy z ruchu wewnętrzne (przylegające do torowiska tramwajowego) pasy ruchu. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez około miesiąc. Później drogowcy przeniosą się na zewnętrzne pasy. Na całej szerokości ul. Sienkiewicza zostanie ułożona nowa nawierzchnia, przebudowane zostaną zatoki autobusowe, będzie też nowa, przed skrzyżowaniem ulicy Sienkiewicza i Wspólnej. Nie zabraknie nowych chodników i dróg rowerowych.

Dobra informacja dla kierowców: jeszcze w czerwcu powinny zniknąć miejscowe przewężenia na ul. 1 Maja. – Te na wysokości zatok autobusowych przy Rondzie Ludwik związane są z oczekiwaniem na pełne związanie betonu. Z kolei na wysokości mostów prowadzone są jeszcze ostatnie prace. Wszelkie roboty na ul. 1 Maja dotyczące drogi, chodników i tras rowerowych powinny zakończyć się do końca czerwca – wyjaśnia prezydent Sosnowca.

Rozpoczął się remont ulicy 1 Maja

Może Cię zainteresować:

Trwa remont ulicy 1 Maja w Sosnowcu. Nowa nawierzchnia ma pojawić się w maju. W kolejce czekają ulice Sienkiewicza i Piłsudskiego

Autor: Redakcja

23/03/2023

Otwarcie stadionu

Może Cię zainteresować:

Nowy Stadion Zimowy w Sosnowcu otwarty. Dochód z meczu hokejowgo zostanie przekazany na 3-letniego Adasia [ZDJĘCIA]

Autor: Martyna Urban

11/06/2023

czytaj więcej:

Przebudowa wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego

Trwa przebudowa wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego

Demontaż konstrukcji starego wiaduktu na Wojska Polskiego rozpoczął się na początku kwietnia

Trwa remont wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego. I nie tylko

Nowy asfalt na ulicy 1 Maja w Sosnowcu

Trwa remont ulicy 1 Maja w Sosnowcu. Pojawił się nowy asfalt

W Sosnowcu dojdzie do zmian w komunikacji miejskiej

Zamknięcie wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego w Sosnowcu

Rozpoczął się remont ulicy 1 Maja

Trwa remont ul. 1 Maja w Sosnowcu. Prace kosztują 13 mln zł

Remont ul Naftowej w Sosnowcu

Prace na ul. Naftowej dobiegają końca

Ulica Ostrogórska w Sosnowcu

Utrudnienia na ulicy Ostrogórskiej