Trwa remont ulicy 1 Maja w Sosnowcu. Nowa nawierzchnia ma pojawić się w maju. W kolejce czekają ulice Sienkiewicza i Piłsudskiego

Rozpoczął się remont ulicy 1 Maja w Sosnowcu. Prace będą kosztować niemal 13 milionów złotych i zakończą się w kwietniu 2024 roku. Co się zmieni?

Rozpoczął się remont ulicy 1 Maja

Remont rozpoczął się 15 marca. – Drogowcy w pierwszej kolejności zajmą się wymianą nawierzchni jezdni. Później przyjdzie czas na dobudowanie ostatniego fragmentu drogi rowerowej oraz przebudowę niewyremontowanej części chodnika – informuje sosnowiecki magistrat.

Najpierw został zamknięty wewnętrzny pas ruchu – przy torowisku, od ronda Zagłębia Dąbrowskiego do ronda Ludwik. W kolejnym tygodniu wyłączona została wewnętrzna jezdnia w kierunku ronda Zagłębia Dąbrowskiego. Po tym, jak zerwana zostanie stara nawierzchnia i ułożona nowa, prace prowadzone będą na „nitkach” wewnętrznych. Zgodnie z planem nowa nawierzchnia powinna być gotowa już na początku maja.

Prace na ulicy 1 Maja są częścią projektu, który jest realizowany w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Kolejny etap: wymiana nawierzchni ulicy Sienkiewicza oraz ul. Piłsudskiego do ronda Praw Kobiet. W obszar prac wejdzie także wymiana asfaltu na rondach Praw Kobiet, Zagłębia Dąbrowskiego i Ludwik.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną dotychczasowe zatoki autobusowe, powstanie ponadto nowa zatoka – przed skrzyżowaniem ulicy Sienkiewicza i Wspólnej. Co istotne, wybudowane zostaną zatoki postojowe, natomiast przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe zostaną doświetlone. Kolejnym elementem inwestycji jest budowa nowych chodników i dróg rowerowych.

Prace będą kosztować niemal 13 milionów złotych i – według harmonogramu – zakończą się w kwietniu 2024 roku.

Jerzyk

Może Cię zainteresować:

W Sosnowcu znów będą rozdawać budki lęgowe dla jerzyków. Tym razem zamówionych ma zostać 100 domków. Ptaki przylecą w maju

Autor: Redakcja

22/03/2023