Nowy Stadion Zimowy w Sosnowcu otwarty. Dochód z meczu hokejowgo zostanie przekazany na 3-letniego Adasia [ZDJĘCIA]

Stadion Zimowy w Sosnowcu został oficjalnie otwarty. To jeden z trzech nowo wybudowanych obiektów kompleksu ArcelorMittal Park. Podczas inauguracji w meczu charytatywnym zmierzyli się Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich z TVN 24 i Przyjaciele.

W sobotę, 10 czerwca odbyła się inauguracja nowego Stadionu Zimowego. Wydarzenie rozpoczęło się meczem charytatywnym o godzinie 17.00. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na pomoc 3-letniemu Adasiowi Lisowi z Sosnowca. W meczu zmierzyli się: Reprezentacja Artystów Polskich z TVN 24 i Przyjaciele. W tym między innymi: Bogdan Kalus, Roman Polko, Wojciech Wojciechowski, Julia Wróblewska, Wiesław Jobczyk, Mariusz Czerkawski, Jan Kliment, i Aron Chmielewski. Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich pokonała TVN24, w meczu charytatywnym dla Adasia, 6:3.

Mecz charytatywny dla Adasia Lisa z Sosnowca

Podopieczny Fundacji Nieinni urodził się jako wcześniak, a tuż po porodzie zdiagnozowano u niego wrodzone wady. W prawej rączce Adasia brakowało kości ramiennej i kości przedramienia, a w szczątkowej dłoni doszło do zrośnięcia paluszków. Natomiast w lewej rączce stwierdzono pojedynczą kość przedramienia z dwoma paluszkami.

Aby Adaś mógł zostać poddany temu zabiegowi potrzebne jest 340 tysięcy złotych. Obecnie na koncie zbiórki zebrano już prawie 110 tysięcy złotych. Operacja zaplanowana jest na sierpień 2023 roku. Link do zbiórki jest dostępny tutaj.

czytaj więcej:

Polska reprezentacja przyjedzie do Sosnowca w listopadzie

Stadion Zimowy na kilka miesięcy „domem polskiego hokeja”

KING Wilki Morskie Szczecin SA jpg

W Arenie Sosnowiec koszykarze zagrają o Superpuchar Polski

Patryk Wronka

Polska hokejowa reprezentacja powalczy w Sosnowcu o igrzyska

Stadion w ArcelorMittal Park

Liga Mistrzów w ArcelorMittal Parku? Jest umowa z Rakowem

Nowy Stadion Zimowy w Sosnowcu jest już niemal gotowy

Stadion Zimowy niemal gotowy. Otwarcie z „niespodzianką”?

Arena Sosnowiec gościć będzie gimnastyczki z całej Europy

Winter Cup w Arenie Sosnowiec z udziałem 500 gimnastyczek

Mecz charytatywny na Stadionie Ludowym w Sosnowcu

Mecz charytatywny na Stadionie Ludowym