Umowa na projekt i roboty podpisana: w Sosnowcu powstanie kolejne mieszkanie chronione. Dla siedmiu osób

W zasobach Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu powstanie kolejne mieszkanie chronione. Podpisano już umowę na wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych przy ulicy Przejazd 1.

Fot. UM Sosnowiec
Mieszkania chronione w Sosnowcu

Mamy mieszkania chronione, treningowe, ale też tzw. wspólnotowe. W części z nich mieszkają osoby starsze, z niepełnosprawnościami, ale też są i takie, gdzie znajdują się osoby z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Szczególnie dla mieszkańców ostatnich to ważny krok w samodzielność – mówi Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. Funduszy Zewnętrznych i Polityki Społecznej.

Kolejne miejsce, które już wkrótce pojawi się na mapie miasta, będzie mieszkaniem chronionym. Posłuży osobom starszym, z niepełnosprawnościami i zagrożonym bezdomnością. Właśnie została podpisana umowa na wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych przy ulicy Przejazd 1.

To kolejne ważne przedsięwzięcie w zasobach MZZL. W naszych lokalach działa już kilka podobnych mieszkań. Cieszymy się, że w ten sposób możemy pomóc – mówi Jeremiasz Złotecki, zastępca dyrektora ds. inwestycji i remontów Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu.

W mieszkaniu przy ul. Przejazd schronienie w sumie znajdzie 7 osób. Będzie tam kilka pokoi, części wspólne ze stołem, telewizorem, kuchnią, łazienki, a także pokoje dla mieszkańców. Lokatorzy do mieszkania mają się wprowadzić na początku 2023 roku. Wykonawcą jest sosnowiecka firma MM Rekop. Koszt prac to niecałe 295 tysięcy złotych.

Sosnowieckie Dni Seniora

Może Cię zainteresować:

W Sosnowcu działać będzie nowy klub seniora. „Chcemy, aby w każdej części Sosnowca powstał taki klub”

Autor: Urszula Gołkowska

29/10/2022

Sosnowiec karta mieszkańca

Może Cię zainteresować:

Zniżki w placówkach kulturalnych i sportowych obiektach? Sosnowiecka Karta Miejska działać będzie już w listopadzie

Autor: Urszula Gołkowska

28/10/2022