W Sosnowcu działać będzie nowy klub seniora. „Chcemy, aby w każdej części Sosnowca powstał taki klub”

W Sosnowcu pojawi się kolejne miejsce dla seniorów. Umowa na remont przyszłej siedziby już podpisana, wkrótce rozpoczną się prace w budynku przy ulicy Sobieskiego.

Facebook/ Arkadiusz Chęciński
Sosnowieckie Dni Seniora

Dobra wiadomość dla osób, które swój wolny czas na emeryturze chcą spędzić w sposób aktywny. Przy ulicy Sobieskiego 3D powstaje klub seniora. Przypomnijmy, że podobne punkty znajdują się przy ul. Modrzejowskiej i ul. Jodłowej. Na jakim etapie są obecnie prace związane z nowym centrum? Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu podpisał już umowę o remoncie pomieszczeń klubu.

Chodzi o lokal o powierzchni 123 metrów kwadratowych przy ul. Sobieskiego 3D w budynku znajdującym się tuż przy głównej ulicy. Wykonawca w pierwszej kolejności przystąpi do projektu, a za kilka tygodni wejdzie z pracami remontowanymi – mówi Jeremiasz Złotecki, zastępca dyrektora MZZL w Sosnowcu.

Klub będzie funkcjonował w ramach Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zapisy rozpoczną się na początku przyszłego roku. Za wykonanie inwestycji odpowiada firma Raczyński Investment. Pomieszczenia klubu to dwie sale oraz kuchnia. Lokal będzie wyposażony między innymi w krzesła czy też sprzęt RTV oraz zaplecze sanitarne. Przestrzeń zostanie zaprojektowana z myślą o potrzebach osób z niepełnosprawnościami.

Udało nam się pozyskać dotację z budżetu państwa w wysokości 200 tysięcy złotych, a wkład miasta to 265 tysięcy złotych. Dzięki tym funduszom, w klubie swoje miejsce znajdzie 25 seniorów. Docelowo chcemy, aby w każdej części Sosnowca powstawał taki klub – dodaje Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta Sosnowca.

czytaj więcej:

Nowy Klub Seniora w Sosnowcu

Kolejny Klub Seniora w Sosnowcu otwarty

W Sosnowcu powstaje Egzotarium

Pytony, bazyliszki, legwany... Co zobaczymy w Egzotarium?

Kolędowanie sosnowiec

Miejskie Kolędowanie 2022 w Sosnowcu

Lokal na kulturę sosnowiec

Kolejna edycja konkursu „Lokal na Kulturę” rozstrzygnięta

Lokal na kulturę sosnowiec

Sosnowiec. Trwa kolejna edycja akcji „Lokal na kulturę”

Żerom Park wielkie otwarcie

Wielkie otwarcie ŻeromPark

Klub Senior+ w Sosnowcu

Klub Senior+ w Sosnowcu