W Sosnowcu działać będzie nowy klub seniora. „Chcemy, aby w każdej części Sosnowca powstał taki klub”

W Sosnowcu pojawi się kolejne miejsce dla seniorów. Umowa na remont przyszłej siedziby już podpisana, wkrótce rozpoczną się prace w budynku przy ulicy Sobieskiego.

Facebook/ Arkadiusz Chęciński
Sosnowieckie Dni Seniora

Dobra wiadomość dla osób, które swój wolny czas na emeryturze chcą spędzić w sposób aktywny. Przy ulicy Sobieskiego 3D powstaje klub seniora. Przypomnijmy, że podobne punkty znajdują się przy ul. Modrzejowskiej i ul. Jodłowej. Na jakim etapie są obecnie prace związane z nowym centrum? Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu podpisał już umowę o remoncie pomieszczeń klubu.

Chodzi o lokal o powierzchni 123 metrów kwadratowych przy ul. Sobieskiego 3D w budynku znajdującym się tuż przy głównej ulicy. Wykonawca w pierwszej kolejności przystąpi do projektu, a za kilka tygodni wejdzie z pracami remontowanymi – mówi Jeremiasz Złotecki, zastępca dyrektora MZZL w Sosnowcu.

Klub będzie funkcjonował w ramach Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zapisy rozpoczną się na początku przyszłego roku. Za wykonanie inwestycji odpowiada firma Raczyński Investment. Pomieszczenia klubu to dwie sale oraz kuchnia. Lokal będzie wyposażony między innymi w krzesła czy też sprzęt RTV oraz zaplecze sanitarne. Przestrzeń zostanie zaprojektowana z myślą o potrzebach osób z niepełnosprawnościami.

Udało nam się pozyskać dotację z budżetu państwa w wysokości 200 tysięcy złotych, a wkład miasta to 265 tysięcy złotych. Dzięki tym funduszom, w klubie swoje miejsce znajdzie 25 seniorów. Docelowo chcemy, aby w każdej części Sosnowca powstawał taki klub – dodaje Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta Sosnowca.