Zniżki w placówkach kulturalnych i sportowych obiektach? Sosnowiecka Karta Miejska działać będzie już w listopadzie

Każdy mieszkaniec Sosnowca może już starać się o specjalną kartę. Dzięki Sosnowieckiej Karcie Miejskiej można skorzystać ze zniżek, między innymi w obiektach sportowych i w kulturalnych placówkach.

UM Sosnowiec
Sosnowiec karta mieszkańca

Miasto wprowadza nowy program dla sosnowiczan. To Sosnowiecka Karta Miejska. Rejestracja rozpoczęła się już 10 października. Pakiet zniżek – od 2 listopada.

Sosnowiecka Karta Miejska to nowy, innowacyjny projekt adresowany do mieszkańców Sosnowca którzy m.in. odprowadzają swoje podatki właśnie tutaj i dzięki temu finansowo partycypują w działaniach rozwojowych oraz inwestycyjnych miasta. Ma być swego rodzaju podziękowaniem za przejaw lokalnego patriotyzmu – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Kartę może otrzymać każdy zainteresowany mieszkaniec, ale nie tylko. Do jej posiadania uprawnione są także osoby płacące w mieście podatki. Wnioski o karty przyjmowane są na stronie internetowej skm.sosnowiec.pl lub w aplikacji mobilnej Sosnowiecka Karta Miejska. Po weryfikacji można odebrać kartę. Jest ona dostępna zarówno w wersji plastikowej, jak i w formie elektronicznej, w aplikacji. Fizyczne karty odebrać można w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Małachowskiego 3 lub w Centrum Informacji Miejskiej przy ul. Warszawskiej 3/20.

Dzięki karcie możemy skorzystać między innymi atrakcyjniejszego cennika w kulturalnych i sportowych obiektach miasta. Do akcji mogą także przyłączać się lokalni przedsiębiorcy. Jak to zrobić?

– Aby zostać partnerem, zarejestruj się w serwisie poprzez stronę www.skm.sosnowiec.pl lub poprzez aplikację mobilną Sosnowieckiej Karty Miejskiej i złóż wniosek o dołączenie do grupy partnerskiej – informują sosnowieccy urzędnicy.

Można też skontaktować się bezpośrednio z pracownikami Biura Obsługi Klienta w budynku przy ul. Małachowskiego 3 lub w Centrum Informacji Miejskiej przy ul. Warszawskiej 3/20.