Tunel w Strzemieszycach, pod torami kolejowymi, jest już gotowy. Będzie bezpieczniej. „Z naszej strony to jeszcze nie koniec”

W Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach wybudowany został nowoczesny tunel pod torami kolejowymi. – Czekamy na oficjalne dopuszczenie tunelu do użytkowania. Otwarcie planowane jest jeszcze w tym tygodniu – zapowiada Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Zakończyła się budowa tunelu pieszo-rowerowego w Strzemieszycach, który zapewni bezpieczne połączenie między – przedzielonymi torami kolejowymi – dwiema częściami dzielnicy; od strony ulicy Stacyjnej oraz Astrów i Towarowej. Przejście umożliwia ponadto dostęp do peronów.

W tunelu są pochylnie, które umożliwiają dostanie się na perony osobom z niepełnosprawnościami. Są też ścieżki specjalnie oznaczone, aby mogły się po nich poruszać osoby niewidzące. Działa tu także winda, jest monitoring.

Tunel powstał w ramach zadania „Budowa przejścia podziemnego dla ruchu pieszo-rowerowego w stacji Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce” będącego częścią projektu „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej”.

To wspólna inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych SA i Dąbrowy Górniczej. Kosztowała 9,7 mln złotych netto (udział PLK SA to ok. 4,9 mln zł). Wykonawcą była firma Nowak-Mosty.

Z naszej strony to jeszcze nie koniec. Mamy także w planach stworzenie punktu przesiadkowego w rejonie ulicy Transportowej. Poza przystankiem autobusowym będzie tam także parking – zaznacza Marcin Bazylak, prezydent miasta.

Przejście podziemne

Może Cię zainteresować:

Rozpoczęły się przygotowania do wspólnej inwestycji miasta i PKP PLK. W Strzemieszycach powstanie podziemne przejście

Autor: Redakcja

22/11/2022

W Strzemieszycach powstaje przejście podziemne

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. Trwa budowa podziemnego przejścia w Strzemieszycach. „Zapewnimy wygodną i bezpieczną komunikację z peronem i obiema częściami dzielnicy”. Koniec prac jesienią?

Autor: Redakcja

23/05/2023