Trzej młodzi mężczyźni napadli spacerujących w Parku Hallera. Nie spodziewali się pewnie, że tak szybko zostaną złapani

Nawet 12 lat więzienia grozi trzem młodym mężczyznom - jeden z nich jest nastolatkiem - którzy napadli i okradli spacerowiczów w Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej.

W sobotę 11 marca 2023 roku około godz. 21.00 w okolicy placu zabaw w Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej dwóch mieszkańców Będzina spacerowało uliczkami skweru. W pewnej chwili dobiegła do nich grupa młodych mężczyzn, którzy pobili ich i okradli.

Pokrzywdzeni zawiadomili dyżurnego dąbrowskiej komendy, który wysłał na miejsce patrol interwencyjny. Pojechali tam również wywiadowcy. Szybka reakcja policjantów pozwoliła w zaledwie kilka minut po zgłoszeniu zatrzymać podejrzanych o rozbój.

Okazali się nimi trzej młodzi mężczyźni w wieku od 17 do 22 lat. Nie były to takie niewiniątka, byli dobrze znani w środowisku przestępczym i mieli już na koncie wykroczenia oraz przestępstwa.

Jeden z nich - 22-latek - ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, bo był poszukiwany i powinien przebywać w więzieniu za wcześniejsze złamanie prawa. Dzięki akcji policjantów, zrabowane napadniętym przedmioty:

  • plecak,
  • okulary,
  • portfel

zostały odzyskane i wróciły do prawowitych właścicieli. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutu rozboju. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat więzienia.

Pożar czeladź

Może Cię zainteresować:

Tragedia w Czeladzi. W pożarze budynku mieszkalnego zginęła kobieta

Autor: Redakcja

12/03/2023

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej

Może Cię zainteresować:

Będzin. Okradł i pobił 22-latka pałką teleskopową. Dzięki nagraniom z monitoringu został rozpoznany na ulicy

Autor: Redakcja

11/03/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec. Trzymiesięczny areszt dla sprawcy wypadku, w którym zginął 33-letni mężczyzna

Autor: Redakcja

10/03/2023