Będzin. Okradł i pobił 22-latka pałką teleskopową. Dzięki nagraniom z monitoringu został rozpoznany na ulicy

Policjanci zatrzymali mieszkańca Będzina, który ukradł telefon i pobił 22-latka przy użyciu pałki teleskopowej. Na wniosek śledczych i prokuratury, będziński sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. 20-latkowi grozi teraz kara nawet 10 lat więzienia.

Fot. Policja Będzin
Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej

Kilka dni temu dyżurny będzińskiej komendy otrzymał w nocy zgłoszenie o napadzie na 22-letniego mężczyznę, który został okradziony w okolicach magistratu. Na miejscu pierwsi pojawili się policjanci z patrolówki, którzy ustalili, że około 3.00, podczas powrotu do domu, 22-letni mężczyzna został zaatakowany przez napastnika, który wyrwał mu telefon komórkowy z ręki, a następnie uderzył go pałką teleskopową w głowę. Gdy pokrzywdzony upadł, oprawca dalej go atakował, bijąc pałką i kopiąc po całym ciele, a następnie uciekł – relacjonują będzińscy policjanci.

Podczas działań funkcjonariusze między innymi zabezpieczyli nagrania kamer monitoringu, które znajdują się okolicy miejsca napaści, a dwa dni później będzińscy kryminalni zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi poszukiwanego napastnika. Podczas przeszukania 20-latka mundurowi znaleźli skradziony telefon i słuchawki o wartości 900 złotych.

Zatrzymany 20-latek trafił do policyjnego aresztu. Na wniosek śledczych i prokuratora Sąd Rejonowy w Będzinie zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Za kradzież rozbójniczą grozi mu teraz kara nawet do 10 lat więzienia.

Narkotyki u mieszkańca Szczekocin

Może Cię zainteresować:

Matka z synem zgłosiła się na komisariat policji. 13-latek miał przy sobie narkotyki

Autor: Redakcja

09/03/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec. Trzymiesięczny areszt dla sprawcy wypadku, w którym zginął 33-letni mężczyzna

Autor: Redakcja

10/03/2023