Sosnowiec. Trzymiesięczny areszt dla sprawcy wypadku, w którym zginął 33-letni mężczyzna

Jak informowaliśmy – w miniony weekend, na ulicy Baczyńskiego w Sosnowcu, samochód uderzył w słup trakcyjny. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł pasażer. Teraz Sąd Rejonowy w Sosnowcu podjął decyzję o aresztowaniu sprawcy wypadku.

Zdj. ilustracyjne
Policja

Sosnowieccy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące wypadku, do którego, przypomnijmy, doszło w minioną niedzielę, przed północą, na ulicy Baczyńskiego, na wysokości ulicy Podjazdowej. Kierujący skodą fabią uderzył w słup trakcyjny, a śmierć na miejscu poniósł pasażer, 33-letni mężczyzna. 27-letniemu kierowcy samochodu przedstawiono między innymi zarzuty za spowodowanie wypadku, który doprowadził do śmierci jadącego z nim 33-latka.

Prokurator nadzorujący postępowanie zdecydował się na wniesienie wniosku o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego przychylił się Sąd Rejonowy w Sosnowcu. Sprawca spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące. Za popełnione przewinienia grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat – informują sosnowieccy policjanci.

Fot. Policja Sosnowiec
Narkotyki u mieszkańca Szczekocin

Może Cię zainteresować:

Matka z synem zgłosiła się na komisariat policji. 13-latek miał przy sobie narkotyki

Autor: Redakcja

09/03/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

Martwego diakona znaleziono w bramie. Tego samego dnia tragicznie zmarł inny ksiądz z Sosnowca

Autor: Patryk Osadnik

08/03/2023