Matka z synem zgłosiła się na komisariat policji. 13-latek miał przy sobie narkotyki

Na komisariat policji w Szczekocinach zgłosiła się matka z synem, która chciała porozmawiać z funkcjonariuszami odnośnie problemów wychowawczych z nastolatkiem. Dzielnicowy zauważył, że w trakcie rozmowy 13-latek jest pobudzony. W trakcie kontroli odzieży przy nastolatku znaleziono woreczek z narkotykami.

Zdj. ilustracyjne
Narkotyki u mieszkańca Szczekocin

Do zdarzenia doszło we wtorek, 7 marca. Na komisariat policji zgłosiła się matka z 13-letnim synem, który stwarzał jej problemy wychowawcze. Nastolatek między innymi często wagarował. W trakcie rozmowy zachowanie 13-latka wzbudziło podejrzenia dzielnicowego. Nastolatek był pobudzony.

- W trakcie kontroli odzieży policjant ujawnił w kieszeni spodni foliowy woreczek, a w nim susz roślinny - informuje Komenda Powiatowej Policji w Zawierciu. - Wstępne badania wskazały, że jest to marihuana - dodaje.

O zdarzeniu zawiadomiono sąd rodzinny w Myszkowie. Zgodnie z ustawą o o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, 13-latek odpowie za czyn karalny, a sąd może zastosować wobec niego jeden ze środków wychowawczych.

P2033304

Może Cię zainteresować:

Podała narkotyki i zabiła dwumiesięczną córeczkę. Matka z Dąbrowy Górniczej skazana

Autor: Patryk Osadnik

04/03/2022