Trzej mieszkańcy Dąbrowy Górniczej sprzedawali w internecie podrobione Pokemony. Zarobili w ten sposób co najmniej 100 tysięcy złotych

Dąbrowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy handlowali podrobionymi zabawkami znanej marki. Naruszyli w ten sposób prawo własności przemysłowej. Zatrzymani – mieszkańcy Dąbrowy Górniczej –wkrótce staną przed sądem.

Fot. Policja Dąbrowa Górnicza
Dąbrowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej zatrzymali trzech mężczyzn, którzy prowadzili nielegalną działalność handlową w portalu internetowym. Mężczyźni w wieku 35-40 lat zostali oskarżeni o sprzedaż podrobionych zabawek z logo Pokemon, co narusza prawa własności przemysłowej.

Podczas akcji policjanci zabezpieczyli towar o wartości 10 tysięcy złotych. Były to podrabiane maskotki, figurki i inne gadżety związane z popularną marką Pokemon. Towar ten miał być sprzedawany przez mężczyzn na portalu internetowym. Zatrzymani wprowadzali w błąd osoby, które poszukiwały oryginalnych produktów. Łączna wartość wprowadzonego na rynek podrobionego towaru przez tę grupę oszacowana jest na co najmniej 100 tysięcy złotych.

Dąbrowianie prowadzili tę nielegalną działalność przez okres dwóch lat, wykorzystując konta na portalach handlowych i korzystając z różnych metod dystrybucji – informują policjanci. – W ramach środków zapobiegawczych, na poczet przyszłych kar, zabezpieczono również trzy pojazdy należące do zatrzymanych mężczyzn o łącznej wartości 75 000 złotych. Środki te zostaną wykorzystane jako rekompensata dla pokrzywdzonych osób oraz w celu pokrycia ewentualnych kar finansowych nałożonych na podejrzanych.

Policja

Może Cię zainteresować:

Sosnowieccy policjanci uratowali życie 81-latkowi. Mężczyzna, który zadławił się podczas posiłku, był reanimowany w restauracji

Autor: Redakcja

03/07/2023

Amfetamina w lodówce

Może Cię zainteresować:

5 tysięcy działek amfetaminy znaleziono... w lodówce. Dąbrowianin wybrał nietypowe miejsce do przechowywania

Autor: Redakcja

26/06/2023