Sosnowieccy policjanci uratowali życie 81-latkowi. Mężczyzna, który zadławił się podczas posiłku, był reanimowany w restauracji

Sosnowieccy policjanci z komisariatu III uratowali życie 81-latkowi, który zadławił się podczas spożywania posiłku. Szybka reakcja funkcjonariuszy sprawiła, że mężczyzna odzyskał funkcje życiowe i został przewieziony do szpitala.

Zdj. ilustracyjne
Policja

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. – Policjanci z komisariatu III, st. post. Jakub Staszewski oraz post. Dominik Zakrzewski otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednej z restauracji w dzielnicy Zagórze starszy mężczyzna będący klientem lokalu stracił przytomność – informuje komenda.

Kiedy policjanci zjawili się na miejscu okazało się, że 81-letni mieszkaniec Sosnowca najprawdopodobniej zadławił się podczas posiłku. Policjanci szybko udrożnili drogi oddechowe mężczyzny i prowadzili resuscytację do momentu, gdy sosnowiczanin zaczął swobodnie oddychać. Mężczyzna został przewieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

Pamiętajmy, że w tego typu sytuacjach, kiedy liczy się każda sekunda należy działać szybko i zdecydowanie. W przypadku, gdy mamy do czynienia z osobą, która wymaga natychmiastowej pomocy, reagujmy i wzywajmy służby ratownicze – podkreślają sosnowieccy policjanci.

Sosnowieccy policjanci, którzy uratowali życie 81-letniemu mieszkańcowi Sosnowca. Fot. Policja Sosnowiec
Pożar kościoła pw. św. Floriana w Sosnowcu Zagórzu

Może Cię zainteresować:

Pożar kościoła św. Floriana w Sosnowcu: trwa zabezpieczanie ocalałego wyposażenia. „Straty są ogromne”

Autor: Grzegorz Lisiecki

22/06/2023

Szermierz SM Hutnik

Może Cię zainteresować:

Nowe murale pojawiły się w Zagórzu. Wkrótce zostaną połączone w Zagłębiowski Szlak Sportowy

Autor: Redakcja

27/06/2023