Trwają rozgrywki Bilardowej Ekstraklasy, zespół z Sosnowca walczy o tytuł mistrza Polski. W Kielcach rozegra dwa mecze

Piątkowym meczem z Green Club Gdańsk rozpoczną rywalizację w Kielcach bilardziści Teamu Dekada Sosnowiec. Aktualni wicemistrzowie Polski w tym sezonie nie stracili jeszcze punktów.

Bilard Team Dekada Sosnowiec jpg

W czwartek, 4 maja, w Kielcach, rozpoczął się II Zjazd Bilardowej Ekstraklasy. Po pierwszym, rozegranym na początku kwietnia, w tabeli prowadziły dwie najlepsze drużyny poprzedniego sezonu: Nosan Kielce (mistrz Polski) i DaSo Team Dekada Sosnowiec (wicemistrz). Rozgrywki Bilardowej Ekstraklasy to jedne z najlepszych i najmocniejszych rozgrywek ligowych organizowanych w Europie.

W składach zespołów zobaczyć można m.in. mistrza świata w 10 bil Wojciecha Szewczyka (Dekada Sosnowiec), mistrzów Europy Mateusza Sniegockiego (Zakręcona Bila Poznań), Mariusza Skonecznego (M13 Warszawa), Tomasz Kapłana i Karola Skowerskiego (obaj Nosan Kielce) czy Szymona Kurala (TCF Hub Kraków) oraz Dominika Jastrząba z Fair Play Jaworzno, czyli mistrzów świata juniorów – podkreślają organizatorzy z Polskiego Związku Bilardowego.

Zespół z Sosnowca rozegra w Kielcach dwa mecze. W piątek z Green Club Gdańsk (gdańszczanie wygrali w czwartek z Fair Play Jaworzno 12:9), a w sobotę z TCF HUB go77.pl Kraków. Dodajmy, że sezon zakończy się trzecim, ostatnim zjazdem, zaplanowanym na 14-16 września, także w Kielcach. Sosnowiczanie rozegrają wówczas trzy mecze, w tym ostatni, być może decydujący o tytule, z Nosanem Kielce.

Da So Team Dekada Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Ruszyły rozgrywki Bilardowej Ekstraklasy, sosnowiczanie wywalczyli komplet punktów w Kielcach. Wśród widzów był Sławomir Szmal

Autor: Grzegorz Lisiecki

06/04/2023

Daniel Macioł

Może Cię zainteresować:

Nasi bilardziści bez medali na mistrzostwach świata. Wojciech Szewczyk i Daniel Macioł odpadli w walce o czołową „szesnastkę”. Tytuł dla Hiszpana

Autor: Grzegorz Lisiecki

06/02/2023