Ruszyły rozgrywki Bilardowej Ekstraklasy, sosnowiczanie wywalczyli komplet punktów w Kielcach. Wśród widzów był Sławomir Szmal

W Kielcach zainaugurowany został kolejny sezon Bilardowej Ekstraklasy. Bardzo dobrze spisał się zespół z Sosnowca, który – po pierwszych trzech kolejkach – jest wiceliderem tabeli. Gościem specjalnym rozgrywek był Sławomir Szmal, były bramkarz i reprezentant Polski w piłce ręcznej i wielki fan sportów bilardowych.

Pierwsze w tym sezonie mecze Bilardowej Ekstraklasy rozegrano 3-5 kwietnia w Kielcach. Tytułu mistrzowskiego broni Nosan Kielce. Przypomnijmy, że Team Dekada Sosnowiec w zeszłym roku został wicemistrzem Polski. Sosnowiczanie – z zeszłorocznym mistrzem świata Wojciechem Szewczykiem w składzie – rozpoczęli swoją rywalizację starciem z Akademią Bilardową Rokietnica wygrywając 12:7. W drugiej kolejce Team Dekada pokonał Metal Fach LP Sokółka 12:6, zaś na koniec tzw. zjazdu – w trzeciej kolejce, sosnowiczanie wygrali z beniaminkiem, Fair Play Jaworzno 12:9.

Po trzech kolejkach w tabeli prowadzi obrońca tytułu mistrzowskiego, Nosan Kielce. Na drugim miejscu – również z kompletem dziewięciu punktów – jest Team Dekada Sosnowiec. Do rozegrania pozostały jeszcze trzy zjazdy Bilardowej Ekstraklasy. Drugi odbędzie się w Kielcach w dniach 4-6 maja. Najlepsze zespoły w tegorocznej rywalizacji dostaną nagrody, a pula wynosi blisko 50 tysięcy złotych. Organizatorem zawodów jest Polski Związek Bilardowy.

Dodajmy, że drugiego dnia rywalizacji bilardzistów dopingował był Sławomir Szmal, były bramkarz reprezentacji Polski w piłce ręcznej – wicemistrz świata z 2007 roku. Jak się okazuje, również wielki fan sportów bilardowych. Były bramkarz zdradził, że zdarza mu się grać w bilard, a jego zamiłowanie do tego sportu sięga występów w klubie Rhein-Neckar Löwen.

Wojciech Szewczyk

Może Cię zainteresować:

Bilardziści z Sosnowca rywalizują w mistrzostwach świata w odmianie 9-bil. W puli nagród jest ponad 1,5 miliona złotych

Autor: Grzegorz Lisiecki

01/02/2023

Daniel Macioł

Może Cię zainteresować:

Nasi bilardziści bez medali na mistrzostwach świata. Wojciech Szewczyk i Daniel Macioł odpadli w walce o czołową „szesnastkę”. Tytuł dla Hiszpana

Autor: Grzegorz Lisiecki

06/02/2023