Trwa remont Zespołu Szkół nr 4 w Dąbrowie Górniczej. Segment B jest niemal gotowy, dzieci przeniosą się do niego już w przyszłym tygodniu

W zeszłym roku rozpoczęła się modernizacja Zespołu Szkół nr 4 w Dąbrowie Górniczej. Prace rozpoczęły się od segmentu B, który jest już niemal gotowy. – Część parteru planujemy jeszcze przebudować na żłobek – zapowiada Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Przypomnieć warto, że Zespół Szkół nr 4 na Łęknicach, w którego skład wchodzą Przedszkole nr 3 i Szkoła Podstawowa nr 34, to charakterystyczny budynek – z rotundą oraz ośmioma segmentami. Budynek powstał jeszcze w latach 90. XX wieku, wymagał więc już poważnego remontu. Za kompleksową modernizację Zespołu Szkół nr 4 odpowiada częstochowska firma Częstobud.

Segment B budynku, w którym przed remontem działało przedszkole, były też pomieszczenia administracyjne, jest już niemal gotowy. – Część parteru planujemy jeszcze przebudować na żłobek – zapowiada Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej. Dzieci przeniosą się do odnowionego segmentu już w przyszłym tygodniu. Na czas modernizacji całego budynku będą z niego korzystały nie tylko przedszkolaki, ale i uczniowie młodszych klas.

Wykonawca obiecuje, że na koniec roku szkolnego odnowi też elewację przy głównym wejściu – zapowiada prezydent miasta. – Natomiast w czasie wakacji renowacji zostanie poddana charakterystyczna rotunda. Prace trwają w pozostałych siedmiu segmentach, w tym w hali sportowej i na szkolnym basenie, który zyska nową nieckę i nowoczesną technologię wody.

Co się jeszcze zmieni w ZS 4? Budynek zostanie ocieplony. Odnowiona zostanie elewacja, stolarka, zmodernizowane będą toalety, a kuchnia otrzyma wentylację. Wykonawca wymieni także wszystkie instalacje, dobudowana zostanie także winda dla osób niepełnosprawnych.

Dodajmy, że inwestycja kosztować będzie ponad 42 mln złotych. Na termomodernizację Zespołu Szkół nr 4 miasto otrzymało ponad 16,6 mln zł unijnego dofinansowania, a także 2,2 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Odnowiona wiata typu Kalisz w Gołonogu

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. „Ikona Gołonoga” jak nowa! Kilkudziesięcioletnia wiata została wyremontowana. „Będzie się tu zatrzymywała jedna z miejskich linii”

Autor: Redakcja

10/05/2023

W Dąbrowie Górniczej doszło do zmian w autobusowym rozkładzie jazdy

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: zmiany w autobusowym rozkładzie jazdy. Wydłużona trasa, dodatkowe kursy, nowe przystanki

Autor: Redakcja

09/05/2023