Trwa remont ulicy Dehnelów w Czeladzi. Prace zakończą się jeszcze w tym roku? Uwaga, będzie zmiana w organizacji ruchu

Do końca roku powinien zakończyć się remont ulicy Dehnelów w Czeladzi. Za inwestycję odpowiedzialny jest będziński powiat, ale prace współfinansuje także Czeladź. – Miejmy nadzieję, że tym razem inwestycja zakończy się, zgodnie z umową, w wyznaczonym czasie – zaznacza Zbigniew Szaleniec, burmistrz miasta. Uwaga, w związku z remontem będzie zmiana organizacji ruchu.

Prace remontowe na ulicy Dehnelów rozpoczęły się jeszcze w zeszłym roku. Drugi etap zaczął się w czerwcu, a inwestycja ma się zakończyć do końca roku (wcześniej mówiło się o październiku). Do remontu miasto dołożyło 2 mln złotych.

Póki co wymieniono tam sieci gazowe i trwa budowa kanalizacji deszczowej. Całość prac z wymianą nawierzchni drogi ma być wykonana do końca roku – informuje Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi. – Na szczęście jak dotąd, remont nie powoduje jakiś szczególnych utrudnień komunikacyjnych. Jak mnie jednak poinformowano, kolejne prace ziemne na dalszym odcinku ulicy, niestety spowodują konieczność wprowadzenia świateł i wahadłowego ruchu. Miejmy nadzieję, że tym razem inwestycja zakończy się zgodnie z umową w wyznaczonym czasie.

Dodajmy, że remont ulicy Dehnelów objął prace nie tylko związane z drogą, ale także chodnikami czy zjazdami. Wymieniono ponadto oświetlenie.

Przy ulicy 21 Listopada w Czeladzi powstaną mieszkania społeczne

Może Cię zainteresować:

W Czeladzi powstaną mieszkania społeczne. Kto będzie mógł starać się o najem lokalu? Inwestor i miasto zapowiadają spotkanie informacyjne

Autor: Grzegorz Lisiecki

14/09/2023

Przy Katowickiej w Czeladzi odkryto zamurowaną studnię

Może Cię zainteresować:

Czeladź. W remontowanej kamienicy odkryto zamurowaną... studnię. „Ależ ciekawostka archeologiczna na Starym Mieście!”

Autor: Redakcja

07/09/2023