Trwa remont ul. 1 Maja w Sosnowcu. Nowa nawierzchnia ma być gotowa w maju, ale to nie będzie koniec utrudnień

Rozpoczęło się asfaltowanie części remontowanej ulicy 1 Maja w Sosnowcu. Prace prowadzone są od mostu nad Przemszą do ronda Ludwik.

Fot. FB/ Arkadiusz Chęciński
Nowy asfalt na ulicy 1 Maja w Sosnowcu

Wykonawca układa warstwę wiążącą, a zaraz po niej zabiera się za warstwę ścieralną – poinformował w mediach społecznościowych Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Przypomnijmy, że remont ulicy 1 Maja rozpoczął się w marcu. Najpierw został zamknięty wewnętrzny pas ruchu – przy torowisku, od ronda Zagłębia Dąbrowskiego do ronda Ludwik. W kolejnym tygodniu wyłączona została natomiast wewnętrzna jezdnia w kierunku ronda Zagłębia Dąbrowskiego. Po tym, jak zerwana zostanie stara nawierzchnia i ułożona nowa, prace prowadzone będą na „nitkach” wewnętrznych. Zgodnie z planem nowa nawierzchnia powinna być gotowa już na początku maja.

Dodajmy, że remont ulicy 1 Maja to część projektu, który jest realizowany w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Kolejnym etapem będzie wymiana nawierzchni ulicy Sienkiewicza oraz ul. Piłsudskiego do ronda Praw Kobiet. Wymieniony zostanie ponadto asfalt na rondach Praw Kobiet, Zagłębia Dąbrowskiego i Ludwik. W ramach inwestycji przebudowane zostaną dotychczasowe zatoki autobusowe, powstanie też nowa – przed skrzyżowaniem ulicy Sienkiewicza i Wspólnej. Pojawią się także zatoki postojowe, a doświetlone zostaną przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe. W dalszym etapie powstaną nowe chodniki i drogi rowerowe.

Wartość inwestycji to prawie 13 milionów złotych. Według harmonogramu prace mają zakończyć się w kwietniu 2024 roku.

W Sosnowcu dojdzie do zmian w komunikacji miejskiej

Może Cię zainteresować:

Zamknięcie wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego w Sosnowcu. Co czeka kierowców i pasażerów? Objazdy, utrudnienia, zmiany w komunikacji

Autor: Redakcja

29/03/2023

Rozpoczął się remont ulicy 1 Maja

Może Cię zainteresować:

Trwa remont ulicy 1 Maja w Sosnowcu. Nowa nawierzchnia ma pojawić się w maju. W kolejce czekają ulice Sienkiewicza i Piłsudskiego

Autor: Redakcja

23/03/2023