Trwa przebudowa układu drogowo-torowego w Dąbrowie Górniczej. Uwaga, zmiana organizacji ruchu na Redenie

Uwaga, zmiany w organizacji ruchu na Redenie w Dąbrowie Górniczej. Ruch okrężny został tymczasowo wprowadzony na skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi z ul. Wojska Polskiego. Powód? Zamknięta jezdnia na ulicy Królowej Jadwigi w kierunku centrum, na odcinku pomiędzy targowiskiem i aleją Róż.

Fot. UM Dąbrowa Górnicza
Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej

Do zmiany w organizacji ruchu doszło w poniedziałek, 29 maja. – Wyłączenie sygnalizacji świetlnej i ustawienie minironda na skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego ma związek z poszerzeniem placu budowy. W poniedziałek zamknięta dla ruchu została bowiem jezdnia w kierunku centrum na 800-metrowym odcinku ulicy Królowej Jadwigi między targowiskiem a aleją Róż – informuje dąbrowski magistrat.

Tymczasowe rondo utrzyma ruch we wszystkich kierunkach, jednak wjazd i wyjazd z ulicy 1 Maja możliwy będzie od strony ul. Augustynika. Przystanek autobusowy w kierunku centrum znajduje się teraz na wysokości stacji paliw. Zanim zamknięty odcinek ulicy Królowej Jadwigi zostanie przebudowany, prowadzone będą prace związane z budowa nowej kanalizacji deszczowej. „Przy okazji” powstanie także nowa zatoka autobusowa – bliżej targowiska, a także wjazd na ulicę Królowej Jadwigi z ulicy Orzeszkowej (na wysokości ul. Kołłątaja) i wyjazd z ul. Królowej Jadwigi.

Przypomnijmy, że przebudowa ulicy Królowej Jadwigi jest elementem modernizacji układu drogowo-torowego w mieście pomiędzy al. Róż i skrzyżowaniem z ul. Kasprzaka. Jest to inwestycja miasta i Tramwajów Śląskich, zaś prace prowadzi firma ZUE Kraków. Wartość inwestycji to 75,9 mln zł brutto. Przedsiębiorstwo z Krakowa modernizuje ponadto drogowo-torowy układ od al. Róż do granicy z Będzinem. Wartość inwestycji to 76 mln zł brutto. Wszystkie prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Montaż koła widokowego w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Diabelski młyn przed Pałacem Kultury Zagłębia. Trwa montaż urządzenia. „Już niebawem będziemy mogli spojrzeć na Dąbrowę Górniczą z wysokości 32 metrów”

Autor: Redakcja

26/05/2023

Brembo zainwestuje w odlewnię ponad 100 milionów euro

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. Włosi za niemal 22 mln zł kupili działkę w strefie inwestycyjnej „Tucznawa”. Wybudują odlewnię żeliwa

Autor: Redakcja

25/05/2023