Diabelski młyn przed Pałacem Kultury Zagłębia. Trwa montaż urządzenia. „Już niebawem będziemy mogli spojrzeć na Dąbrowę Górniczą z wysokości 32 metrów”

Dąbrowę Górniczą, a przynajmniej okolice Pałacu Kultury Zagłębia, będzie można oglądać z wysokości 32 metrów. Na placu Wolności, przed PKZ, montowana jest ogromna instalacja.

Niektórzy mówię na tę atrakcję „diabelski młyn”, właściciel oficjalnie nazywa ją „kołem widokowym”. Bez względu na nazwę, już niebawem będziemy mogli spojrzeć na Dąbrowę Górniczą z wysokości 32 metrów – poinformował w mediach społecznościowych Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Na placu Wolności, przed Pałacem Kultury Zagłębia, rozpoczął się montaż urządzenia. Uruchomienie zaplanowano na Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca. – Ta niewątpliwa atrakcja będzie świetnym uzupełnieniem kreatywnego miasteczka, które Pałac Kultury Zagłębia z okazji Dnia Dziecka uruchomi w środę na placu – podkreśla prezydent miasta.

Dodajmy, że urządzenie ma działać w Dąbrowie Górniczej co najmniej przez dwa tygodnie. Bilet wstępu kosztować będzie 20 złotych, natomiast dzieci do metra wzrostu, pod opieką dorosłych, będą mogły korzystać z atrakcji za darmo.

Zajęcia językowe w dąbrowskim magistracie

Może Cię zainteresować:

Lekcje języka polskiego w dąbrowskim magistracie. Urzędowe pisma będą proste i zrozumiałe? „Wiele jest jeszcze do zmiany”

Autor: Grzegorz Lisiecki

24/05/2023

Brembo zainwestuje w odlewnię ponad 100 milionów euro

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. Włosi za niemal 22 mln zł kupili działkę w strefie inwestycyjnej „Tucznawa”. Wybudują odlewnię żeliwa

Autor: Redakcja

25/05/2023