Trwa Mediateka Skate Festival 2024 w Sosnowcu. „Skateboarding to zjawisko kulturotwórcze”. Co w programie?

Biblioteka i jazda na deskorolce? Sosnowiecka Mediateka razem z klubem Apostrov i Stowarzyszeniem Skate PTG organizują wydarzenie pod nazwą Mediateka Skate Festival 2024. – Deskorolka to nie tylko forma buntu i sport miejski. To zjawisko kulturotwórcze – podkreślają organizatorzy.

MBP Sosnowiec / Zagłębiowska Mediateka
Mediateka skate festival

Mediateka Skate Festival 2024

Deskorolka to nie tylko przedmiot. Przez dekady stała się ikoną, symbolem określonego styl życia. Razem z hip-hopem czy graffiti od wielu lat inspiruje młodych buntowników. Naprzeciw ich oczekiwaniom wyszli przedstawiciele kultury. Sosnowiecka Mediateka razem z klubem Apostrov i Stowarzyszeniem Skate PTG zapraszają wszystkich fanów tego sportu do udziału w Mediateka Skate Festival 2024. Na gości czekają bezpłatne warsztaty, prelekcje czy afterparty.

– Apostrov wspólnie z Zagłębiowską Mediateką w Sosnowcu, zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, które zaprezentuje skateboarding jako zjawisko kulturotwórcze. Nie od dziś bowiem wiadomo, że deskorolka to nie tylko forma buntu i sport miejski. Jazda na deskorolce inspirowała projektantów i miała ogromny wpływ na tak popularną dziś modę streetwearową – przyznają organizatorzy.

Plan festiwalu. Co jeszcze nas czeka?

Wydarzenie oficjalnie rozpoczęło się 3 czerwca. Odbył się już wernisaż wystawy skatehistoria.pl oraz galerii fotografii deskorolkowej. Miała miejsce prelekcja Skate Culture Foundation, pokaz filmu na dużym ekranie (MID’90 – najlepsze lata) oraz afterparty „Nora” Sosnowiec. Z kolei 9 czerwca odbyły się bezpłatne warsztaty deskorolkowe dla dzieci i młodzieży m.in. z budowy deskorolki, jej historii czy podstaw poruszania się na tego typu sprzęcie sportowym. Do końca jednak daleko. Co jeszcze znajdziemy w programie?

  • 14 czerwca
   17:00 - prelekcja z gościem-niespodzianką
   18:00 - pokaz filmu na dużym ekranie
   21:00 - afterparty „Nora” Sosnowiec
  • 16 czerwca
   12:00 - bezpłatne warsztaty deskorolkowe
  • 20 czerwca
   17:00 - prelekcja z gościem-niespodzianką
   18:00 - pokaz filmu na dużym ekranie
   21:00 - afterparty „Nora” Sosnowiec
  • 22 czerwca
   14:00 - warsztaty foto/dźwięk/video! Street of Mediateka! Best Trick funbox, piramida, przeszkody od Red Bull oraz game od skate!
  • 23 czerwca
   12:00 - bezpłatne warsztaty deskorolkowe
  • 27 czerwca
   17:00 – oficjalne zamknięcie festiwalu
  • 30 czerwca
   12:00 - bezpłatne warsztaty deskorolkowe
  – Czy potrafisz wyobrazić sobie, że w zagłębiu ciszy, skupienia i kultury może zagościć skateboarding i to w dodatku na cały miesiąc? My tak! Przejmujemy Mediatekę na cały czerwiec, abyście i Wy poczuli to, co nas inspiruje w deskorolce – zapowiadają organizatorzy.
  Sosnowiecki hiphop, czyli „Raport z osiedla” w Mediatece

  Może Cię zainteresować:

  Wszystko, co warto wiedzieć o sosnowieckim hiphopie. Wystawa „Raport z osiedla – sosnowiecki RAP” w Mediatece

  Autor: Paulina Gałbas

  17/12/2021

  Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu

  Może Cię zainteresować:

  Miejska Bibliotek Publiczna w Sosnowcu otrzymała ponad 60 tys. zł dofinansowania na realizację dwóch projektów

  Autor: Paulina Gałbas

  07/03/2022