Tramwaje wracają na ul. Małachowskiego w Sosnowcu. „Układ torowy i sieciowy jest gotowy do obsługi ruchu”. Będą nowe rozkłady jazdy i nowe trasy

Jak poinformowały Tramwaje Śląskie, od poniedziałku, 4 września, na ulicy Małachowskiego w Sosnowcu zostanie przywrócony ruch tramwajów. To sygnał, że inwestycja zbliża się do końca, choć prace przy przebudowie deptaka nadal trwają.

Inwestycja pod nazwą „Przebudowa torowiska tramwajowego w ciągu ul. Małachowskiego od ul. Mościckiego do ul. 3 Maja w Sosnowcu” opóźniała się. Przypomnijmy, że prace związane były z modernizacją 400-metrowego odcinka torowiska i jezdni, którą częściowo zastąpi deptak. Generalnym wykonawcą jest gliwicka firma Silesia Invest, zaś prace rozpoczęły się w lutym 2021 r.

Jak podkreślają w Tramwajach Śląskich, inwestycja spółki w tym przypadku jest „nierozerwalnie powiązana z inwestycją miejską, która powodowała szereg kolejnych opóźnień w realizacji naszego zadania”.

Wreszcie jest dobra informacja! Układ torowy i sieciowy jest gotowy do obsługi ruchu tramwajowego, zatem – mimo, że ulica Małachowskiego to wciąż plac budowy – wznawiamy ruch tramwajów! Apelujemy jednak do pasażerów, żeby zachowali ostrożność, gdyż prace budowlane będą nadal realizowane – zaznacza Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie SA.

W związku z oddaniem do ruchu torowiska w ul. Małachowskiego, od poniedziałku 04.09.2023 r. wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu:

  • dla linii nr 15, 21 i 22 wprowadzone zostaną nowe rozkłady jazdy zarówno na dni robocze jak i wolne od pracy,
  • tramwaje linii nr 24 będą kursować w relacji: Sosnowiec Konstantynów Okrzei – Sosnowiec Milowice pętla,
  • tramwaje linii nr 27 będą kursować w relacji: Sosnowiec Kazimierz Górniczy pętla – Sosnowiec Będzińska pętla, z kursami wydłużonymi do przystanku Będzin Osiedle Zamkowe pętla.

Dodajmy, że modernizacja torowiska wbudowanego w jezdnię ul. Małachowskiego w Sosnowcu jest jednym z zadań „Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską.

Szopienice Obrońców Westerplatte

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: „piętnastka” wraca na swoją trasę, ale to jeszcze nie koniec utrudnień. Remont torowiska w Szopienicach dobiega już jednak końca

Autor: Grzegorz Lisiecki

25/07/2023

Tramwaj sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Zmiany w ruchu tramwajowym w Sosnowcu. Część tramwajów powróci, a inne nie będą kursować

Autor: Redakcja

28/03/2023