Tragiczny wypadek na Alei Kołłątaja w Będzinie. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

Na skrzyżowaniu Alei Kołłątaja i Modrzejowskiej doszło do tragicznego zdarzenia. Kierujący pojazdem volkswagen nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo samochodowi audi. Auta zderzyły się ze sobą. Kierujący pojazdem marki Volkswagen doznał poważnych obrażeń. Mężczyzna pomimo reanimacji zmarł. Na miejscu trwają utrudnienia w ruchu.

KPP w Będzinie
Wypadek Będzin

Do zdarzenia doszło przed godziną 15 w poniedziałek, 28 listopada. Na skrzyżowaniu Alei Kołłątaja z ulicą Modrzejowską 74-letni kierujący pojazdem volkswagen nie ustąpił nadjeżdżającemu samochodowy audi.

- 74-letni kierujący pojazdem doznał poważnych obrażeń, na miejscu prowadzona była akcja reanimacyjna, niestety mężczyzny nie udało się uratować - wyjaśnia Marcin Szopa, rzecznik prasowy będzińskiej komendy policji.

Na miejsce wezwana została również straż

Na miejscu lądował także śmigłowiec LPR, który miał zabrać poszkodowanego do szpitala. Nieoficjalnie wiadomo, że kierującym samochodem marki Audi był 37-letni mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało, że w chwili wypadku był trzeźwy.

Na miejscu trwają utrudnienia w ruchu - zablokowane są dwa pasy w kierunku Czeladzi. Utrudnienia potrwają jeszcze przez co najmniej godzinę. Wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajmą się policjanci pod nadzorem prokuratora.

Będzin Policja

Może Cię zainteresować:

Policja zatrzymała podejrzanych o napady na sklepy w Będzinie. Wśród nich są nieletni

Autor: Michał Wroński

25/11/2022

Będzin Arena

Może Cię zainteresować:

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek już po raz 29. Finałowe przesłuchania i koncerty w Będzin Arenie. Wkrótce eliminacje

Autor: Redakcja

23/11/2022