Policja zatrzymała podejrzanych o napady na sklepy w Będzinie. Wśród nich są nieletni

Policjanci z Będzina zatrzymali trzy osoby podejrzane o napad na dwa sklepy spożywcze. Sprawcy, grożąc bronią, skradli alkohol i pieniądze z utargu. Wobec jednego z zatrzymanych zastosowano areszt tymczasowy, natomiast dwójka pomagających mu nieletnich ma zostać umieszczona w schronisku dla nieletnich.

slaska.policja.gov.pl
Będzin Policja

Do obu napadów doszło w ubiegłą środę (23 listopada). Scenariusz był podobny. W pierwszym przypadku po wejściu do sklepu dwóch zamaskowanych osób jedna z nich, grożąc pracownicy pistoletem, zażądała wydania dwóch butelek wódki. Po ucieczce ze zrabowanym alkoholem, złodzieje napadli w podobny sposób na kolejny sklep, gdzie ich łupem padły pieniądze z utargu.

W poszukiwania przestępców zaangażowano policjantów z różnych pionów komendy w Będzinie, a także grupę dochodzeniowo-śledczą oraz przewodnika z psem tropiącym z Komendy w Sosnowcu. Funkcjonariusze, po przeprowadzonych ustaleniach, zabezpieczeniu śladów i przejrzeniu nagrań z monitoringów, rozpoznali jednego ze sprawców napadu. Został on zatrzymany na osiedlu Syberka. Policjanci ustalili, że 52-latkowi pomagało dwóch 15-latków – oni też zostali zatrzymali. Wszyscy zatrzymani są dobrze znani policjantom. Ustalono, że wykorzystana do napadu broń okazała się pistoletem gazowym.

Wobec najstarszego podejrzanego Sąd Rejonowy w Będzinie zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy. Za popełnione przestępstwa odpowie on w warunkach multirecydywy. Z kolei dwaj zatrzymani 15-latkowie mają zostać umieszczeni na trzy miesiące w schronisku dla nieletnich.