Tragedia na S1. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmierci 60-letniego mężczyzny

Na trasie S1 w Mierzęcicach z miniony piątek śmierć poniósł 60-letni mężczyzna, który znajdował się przy samochodzie, na pasie awaryjnym. Przyczyny oraz okoliczności wypadku, pod nadzorem, wyjaśniają będzińscy policjanci.

Do tragedii doszło w piątek, 5 kwietnia, około godziny 18.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 45-letni kierujący ciężarowym daf’em, jadąc w kierunku na Dąbrowy Górniczej, uderzył w unieruchomionego na poboczu volkswagena. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 60-letni mężczyzna, który najprawdopodobniej dolewał do samochodu paliwo – informuje będzińska komenda.

Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, pracowali policjanci z będzińskiej drogówki, a także grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki. Kierowca ciężarówki był trzeźwy, policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują o ostrożność, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o rozsądek podczas korzystania z dróg, aby w przyszłości uniknąć tak tragicznych w skutkach zdarzeń. – Apelujemy do wszystkich kierowców o rozsądek na drodze – podkreślają policjanci.

Kierowca ciężarowki zmarł

Może Cię zainteresować:

Dramat na drodze krajowej nr 94 w Sosnowcu. Nie żyje 59-letni kierowca ciężarówki. „Dzięki szybkiej reakcji świadka udało się uniknąć jeszcze większej tragedii”

Autor: Redakcja

03/04/2024

Policja

Może Cię zainteresować:

Wypadek na przejściu dla pieszych w Wojkowicach. Nie żyje 68-letni mężczyzna. „Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów”

Autor: Redakcja

02/04/2024

Policjant zatrzymał złodzieja

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: policjant po służbie zatrzymał złodzieja. Skradziony towar wrócił na sklepową półkę, a zatrzymany 40-latek stanie przed sądem

Autor: Redakcja

04/04/2024