Dramat na drodze krajowej nr 94 w Sosnowcu. Nie żyje 59-letni kierowca ciężarówki. „Dzięki szybkiej reakcji świadka udało się uniknąć jeszcze większej tragedii”

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Sosnowcu, na DK98 w kierunku Dąbrowy Górniczej. Jeden z kierowców powiadomił policję o tym, że drogą porusza się samochód ciężarowy jadący wężykiem – jego kierowca był nieprzytomny. – Świadek tego zdarzenia natychmiast zareagował, zatrzymując samochód. Swoim zachowaniem najprawdopodobniej zapobiegł kolejnej tragedii, gdyż niestety, mimo podjętych czynności, kierowca ciężarówki zmarł – informują sosnowieccy policjanci.

Fot. Policja Sosnowiec
Kierowca ciężarowki zmarł

Do sytuacji na DK94 doszło wieczorem. Policję zawiadomił 30-letni obywatel Ukrainy, który zauważył „podejrzanie poruszający się po drodze samochód ciężarowy”. Po chwili pojazd zaczął zjeżdżać na pobocze.

– Gdy 30-latek zrównał się z ciężarówką, zobaczył na miejscu kierowcy nieprzytomnego mężczyznę. Widząc to, postanowił natychmiast zareagować, gdyż zdał sobie sprawę, że pojazd w każdym momencie mógł uderzyć w inne, przejeżdżające obok samochody. Zatrzymał prowadzony przez siebie pojazd, po czym podbiegł do ciężarówki i zaciągnął hamulec ręczny – informuje sosnowiecka komenda.

30-latek wezwał pogotowie i policję – mundurowi jeszcze przed przyjazdem karetki udzielili pomocy 59-letniemu kierowcy ciężarówki. Niestety, kierowca, pomimo podjętej reanimacji, zmarł.

Dzięki szybkiej reakcji świadka tego zdarzenia udało się uniknąć jeszcze większej eskalacji tragedii na tak ruchliwej drodze. Pamiętajmy, że w tego typu sytuacjach każda sekunda może mieć znaczenie. Mężczyźnie, który zareagował na zagrożenie, serdecznie dziękujemy za obywatelską postawę, godną do naśladowania! – podkreślają sosnowieccy policjanci.

Policja

Może Cię zainteresować:

Wypadek na przejściu dla pieszych w Wojkowicach. Nie żyje 68-letni mężczyzna. „Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów”

Autor: Redakcja

02/04/2024

Policjanci zatrzymali włamywaczy

Może Cię zainteresować:

Włamali się do hali produkcyjnej i ukradli narzędzia. Podczas kontroli policjanci znaleźli jednak nie tylko skradziony sprzęt

Autor: Redakcja

25/03/2024

Policja zabezpieczyła środki odurzające

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec. Policjanci znaleźli spore ilości środków odurzających w jednym z mieszkań na Pogoni. Zarzuty dla 27-latka

Autor: Redakcja

20/03/2024