Tradycyjne wyroby, potrawy regionalne, występy folklorystycznych zespołów. W Będzinie odbędzie się Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła

Jeszcze w tym miesiącu, w parku przy Pałacu Mieroszewskich w Będzinie, odbędzie się XIV Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła. Organizatorem jarmarku jest Muzeum Zagłębia.

Fot. Bartosz Gawlik/ Muzeum Zagłębia
Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła

Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła organizowany jest od 2009 roku i cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców miasta, ale także całego regionu. Nic zatem dziwnego, że impreza wpisała się już na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych województwa śląskiego. Tegoroczna edycja zaplanowana została na niedzielę, 23 czerwca.

Tradycyjnie już podczas jarmarku pojawią się wyroby tradycyjne, wykonywane metodami naturalnymi, a do tego przy wykorzystaniu ekologicznych surowców. Tak jak w poprzednich latach na jarmarku pojawi się wielu rzemieślników, będą wśród nich plecionkarze, rzeźbiarze, malarze, garncarze, ceramicy, wytwórcy biżuterii i zabawek, piekarze, cukiernicy, pszczelarze, producenci wyrobów wędliniarskich, naturalnych soków, kwasów chlebowych i potraw regionalnych z całej Polski.

Jak co roku wystąpią także regionalne zespoły folklorystyczne i kapele. Zagrają: orkiestra dęta OSP Brudzowice, zespoły „Siewie-Żaki”, „Jezioranki Romcio Band”, „Dąbie”, „Swojaki”, zespoły śpiewacze – „Mierzęcanki”, „Od-do” i „Toporowianki”, zespół folklorystyczny „Grodźczanie”, a także Koło Gospodyń Wiejskich „Ujejsce”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Słowiany”.

W programie znajdą się między innymi także bezpłatne warsztaty rękodzieła dla dzieci i dorosłych oraz konkurs „O Złoty Cyganek”. Jarmark rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa do 20.

Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła

Może Cię zainteresować:

XIII Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła w Będzinie już w najbliższy weekend. Będzie i koncert wrocławskiej grupy Hoverla

Autor: Redakcja

19/06/2023

Kibice

Może Cię zainteresować:

Euro 2024 coraz bliżej. W naszych miastach będą działały Strefy Kibica. Gdzie można oglądać mecze?

Autor: Redakcja

10/06/2024

Wraca Bieg z Gwiazdami

Może Cię zainteresować:

Będą potrzebne czołówki, bo wraca będziński Bieg z Gwiazdami. Start i meta na Plaży Miejskiej. Zapisy trwają, liczba uczestników jest ograniczona

Autor: Redakcja

27/05/2024