XIII Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła w Będzinie już w najbliższy weekend. Będzie i koncert wrocławskiej grupy Hoverla

W najbliższą niedzielę, 25 czerwca, w parku przy Pałacu Mieroszewskich zorganizowany zostanie XIII Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła. Odbędzie się też folk-rockowy koncert.

Fot. FB/ Muzeum Zagłębia w Będzinie
Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła

XIII Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła w Będzinie to niecodzienne wydarzenie – podkreślają organizatorzy. Jarmark to dobra okazja do tego, by zaprezentować – zarówno mieszkańcom Zagłębia Dąbrowskiego, jak i całego województwa – rękodzielnicze tradycje, regionalne potrawy czy wyroby rzemieślniczych mistrzów. W parku przy Pałacu Mieroszewskich będzie można oglądać między innymi ręcznie wykonaną biżuterię, zabawki, rzeźby, galanterię a nawet ceramikę i malarstwo.

Wzorem lat ubiegłych Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła uatrakcyjnią dodatkowo występy regionalnych zespołów folklorystycznych, a także koncert folk-rockowej formacji Hoverla z Wrocławia. To polsko-ukraiński zespół czerpiący inspiracje z ukraińskiej, polskiej i łemkowskiej muzyki ludowej. Ze sceny usłyszeć można fuzję muzycznych tradycji ludowych z nowoczesnymi aranżacjami inspirowanymi rockiem, reggae czy ska. Dodajmy, że zespół śpiewa w trzech językach: ukraińskim, łemkowskim i polskim.

Zaplanowany na niedzielę, 25 czerwca jarmark, odbędzie się w godzinach 11-20. – W dniu wydarzenia będzie można zwiedzić Pałac Mieroszewskich za symboliczną złotówkę oraz wziąć udział w bezpłatnych warsztatach rękodzieła dla dzieci i dorosłych – zachęcają organizatorzy.

Zamek w Będzinie

Może Cię zainteresować:

Naukowcy zeskanują zamek w Będzinie. Dawniej bronił granic Polski przed najazdami ze... Śląska

Autor: Patryk Osadnik

25/05/2023

Księżna Yorku w Będzinie

Może Cię zainteresować:

Sarah Ferguson przyjechała do Zagłębia, aby spotkać się z ukraińskimi dziećmi w Będzinie i Czeladzi

Autor: Paulina Gałbas

14/07/2022