Teatr Zagłębia rozpoczął współpracę z Zagłębiem Sosnowiec. Jej celem jest wspólna promocja miasta

Teatr Zagłębia rozpoczął współpracę z klubem piłkarskim Zagłębie Sosnowiec. Celem kooperacji jest promocja miasta oraz regionu. Umowa podpisana na początku września zakłada ponadto trzy inne strefy współpracy – biznes, edukację oraz kulturę.

FB Teatr Zagłębia
Współpraca Teatru Zagłębia z Zagłębiem Sosnowiec

We wrześniu Teatr Zagłębia i piłkarski klub Zagłębie Sosnowiec zawarły ze sobą nietypową współpracę. Choć każda ze stron na co dzień promuje inną aktywność, postanowiły wspólnie zadbać o wizerunek miasta.

Łączymy siły, bo chcemy promować nasze miasto i region, promować aktywność fizyczną, społeczną i kulturalną. Chcemy uczyć kultury kibicowania, bo zależy nam na wychowywaniu młodego pokolenia w duchu zdrowej rywalizacji. A zachowując odrębność i autonomię chcemy współpracować, łączyć środowiska i wspólnie budować tożsamość miejsca, w którym żyjemy – podkreśliła Iwona Woźniak, dyrektorka Teatru Zagłębia.

Jak wyjaśnił podczas konferencji Jacek Jabrzyk, zastępca dyrektorki ds. artystycznych w Teatrze Zagłębia, umowa została oparta na czterech filarach. Będą one dotyczyć edukacji, biznesu, kultury oraz promocji.

Pierwsza z nich to przestrzeń edukacyjna, która obejmie między innych młodych piłkarzy. Chcemy zaproponować im udział w warsztatach teatralnych, które pomogą im nie tylko zrozumieć własne ciało, ale i nauczyć radzić sobie ze stresem, tremą, umiejętnie wyrażać emocje. Druga przestrzeń to promocja, w ramach której dysponujemy dwiema silnymi markami, z odrębnymi widowniami. Zamierzamy przygotować pakiety sportowo-teatralne. Będziemy proponować zarówno działania sportowe, jak i teatralne dla kibiców, widzów, jak i biznesu. Kolejna przestrzeń to możliwość współpracy z biznesem. W ramach tej ostatniej wchodzimy w świat wartości. Ale musimy pamiętać, że te wartości, w przypadku teatru i klubu, są w gruncie rzeczy wspólne – tłumaczył Jabrzyk.

Zastępca dyrektorki ds. artystycznych w Teatrze Zagłębia dodał, że miasto Sosnowiec jest wspólne, ponieważ zbudowane jest na bardzo ważnych i współczesnych wartościach: otwartości, różnorodności, wielokulturowości, które tworzyły to miasto i stanowią jego kulturowy fundament.

Pierwszym zadaniem będzie organizacja warsztatów teatralnych dla młodych adeptów piłki nożnej w Zagłębiu Sosnowiec. Zajęcia, jak podkreśla Jacek Jabrzyk, pomogą zrozumieć uczestnikom własne ciało, ale także nauczą jak radzić sobie ze stresem i jak umiejętnie wyrażać emocje.

Teatr Zagłębia oferuje zajęcia dla uczniów

Może Cię zainteresować:

Teatralne korepetycje w Teatrze Zagłębia. Nie tylko dla najmłodszych. „To zaproszenie do świata wyobraźni i możliwość poznania teatru od kulis”

Autor: Redakcja

06/09/2023

„Poskromienie złośnicy” w Teatrze Zagłębia

Może Cię zainteresować:

Cztery premiery, cztery złote medale, cztery festiwale. Teatr Zagłębia zakończył sezon i zaprasza we wrześniu

Autor: Urszula Gołkowska

28/06/2023