Cztery premiery, cztery złote medale, cztery festiwale. Teatr Zagłębia zakończył sezon i zaprasza we wrześniu

Sosnowiecka placówka podsumowuje minione miesiące. Jak podkreślają sami artyści, był to intensywny czas. Jednak teatr nie zamyka się zupełnie na lato.

Fot. Dawid Linkowski/ Teatr Zagłębia
„Poskromienie złośnicy” w Teatrze Zagłębia

Miniony tydzień przyniósł nie tylko początek wakacji. Teatr Zagłębia zakończył swój sezon 2022/2023. W ramach podsumowania tego czasu odbył się Dzień Teatromana i Teatromanki. 19 czerwca na scenie stanęli młodzi artyści, którzy przygotowywali się pod okiem profesjonalistów. Podczas wydarzenia goście mogli zobaczyć efekty ich prac. Uczniowie IX Liceum Ogólnokształcącego im. Wisławy Szymborskiej w Sosnowcu zaprezentowali przedstawienie „Szymborska”. Uczestnicy Klubu Teatralnego wystąpili ze „Śnieniem”. Natomiast reprezentanci IV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Sosnowcu wykonali spektakl „Kocham cię. Julka”. Opiekunami grup zostali: Michał Bałaga, Agata Kędzia, Daria Sobik oraz Krzysztof Korzeniowski.

- Teatr może funkcjonować jako miejsce twórczego działania i ożywionej dyskusji o świecie. Głęboko w to wierzymy, dlatego już od kilku lat wspieramy dorastających pasjonatów i pasjonatki teatru. Obchody Dnia Teatromana i Teatromanki to święto nastoletniej kultury teatralnej i okazja do podzielenia się doświadczeniem współpracy Teatru Zagłębia i miejscowych szkół - stwierdzają organizatorzy akcji.

240 spektakli, 4 premiery

Jak stwierdzają sami artyści, był to intensywny, pracowity czas. Udało im się zagrać ponad 240 spektakli, z czego sześć z pełnym dostosowaniem do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Odbyły się też cztery premiery. Zespół artystyczny został odznaczony czterema złotymi medalami i brał udział w czterech festiwalach. Do tego pracownicy teatru zorganizowali duża liczbę warsztatów, spacerów, wykładów czy animacji.

- Działaliśmy dla Was i cieszymy się, że mamy tak wspaniałą widownię - jesteście najlepsi! - cieszą się artyści. - Na czas wakacji życzymy Wam dużo odpoczynku, spokoju i realizacji tego, na co wcześniej brakowało Wam przestrzeni. Niezależnie od tego, czy macie do dyspozycji całe lato czy urlop - dbajcie o siebie, wracajcie wypoczęci i z nowymi siłami do codziennych obowiązków - dodają.

Mimo że oficjalnie rozpoczęła się letnia przerwa, Teatr Zagłębia nie zamyka się zupełnie na czas wakacji. W planie są kolejne spacery historyczne. Przygotowano również coś dla dzieci: warsztaty aktorskie w ramach MopsikoBusu i współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sosnowcu, a także warsztaty pszczele.

Do końca wakacji jeszcze dużo czasu, ale aktorzy z Sosnowca już zapraszają, by zarezerwować sobie trochę czasu we wrześniu. Nowy sezon artystyczny rozpocznie się spektaklem „Poskromienie złośnicy” w reżyserii Jacka Jabrzyka. Przedstawienia odbędą się 9 i 10 września.

Teatr Zagłebia na Festiwalu Szekspirowskim

Może Cię zainteresować:

Sosnowiecki Teatr Zagłębia pojawi się na Festiwalu Szekspirowskim. Spektaklem „Poskromienie złośnicy" powalczy o nagrodę

Autor: Paulina Gałbas

13/07/2022

Tak ma wyglądać Teatr Zagłębia po modernizacji

Może Cię zainteresować:

Sztuka, twórcze spotkania, edukacja, społeczne debaty? Teatr Zagłębia czeka przemiana. „Długi, pracowity czas przed nami. Proszę trzymać kciuki”

Autor: Jacek Gaim

21/12/2022