Sosnowiecki Teatr Zagłębia pojawi się na Festiwalu Szekspirowskim. Spektaklem „Poskromienie złośnicy" powalczy o nagrodę

Teatr Zagłębia z Sosnowca wystąpi na Festiwalu Szekspirowskim ze spektaklem "Poskromienie złośnicy" w reż. Jacka Jabrzyka. Artyści powalczą o nagrodę.

Teatr Zagłębia w Sosnowcu
Teatr Zagłebia na Festiwalu Szekspirowskim

Festiwal Szekspirowski jest międzynarodową platformą spotkań twórców i europejskiej publiczności. Przedsięwzięcie ma na celu pokazanie wybitnych, nowych inscenizacji szekspirowskich. Towarzyszą temu debaty krytyków oraz warsztaty, a wszystko urozmaicone jest różnorodnymi dodatkowymi wydarzeniami, jak: koncerty, wystawy, performance, spektakle taneczne i uliczne, spotkania z artystami i próby otwarte. Mottem tegorocznej edycji festiwalu jest: „Między niebem a sceną. Po burzy?”.

Jest o co walczyć

Na tegorocznym, 26. Festiwalu Szekspirowskim odbywającym się w Gdańsku Teatr Zagłębia z Sosnowca zaprezentuje swój spektakl - „Poskromienie złośnicy" w reż. Jacka Jabrzyka. Teatr Zagłębia w Teatrze Szekspirowskim ze swoim spektaklem zaprezentuje się 2 sierpnia o godzinie 20:00. Spektakl rywalizował będzie o nagrodę Złotego Yoricka.

„Poskromienie złośnicy" jest inscenizacją na miarę obecnych czasów. Zmusza widzów do dyskusji na temat roli kobiety i mężczyzny. Zachęca do tego, aby krytyczny okiem przyjrzeć się klasycznym dziełom kultury. O czym w swojej recenzji a propos spektaklu pisał Tomasz Skandaja.

czytaj więcej:

Teatr Zagłębia oferuje zajęcia dla uczniów

Teatralne korepetycje w Teatrze Zagłębia

Spektakle w Polskim Języku Migowym w Sosnowcu

Spektakle z tłumaczeniem na Polski Język Migowy

Teatr Zagłębia na festiwalu teatralnym w Poznaniu

„Kreszany" na poznańskim festiwalu teatralnym

Lato w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu

Lato w Towarzystwie Teatru Zagłębia

Pracowity sezon Teatru Zagłębia

Teatr Zagłębia zakończył swój owocny sezon

Teatr Zagłębia w Sosnowcu dla dzieci

Teatr Zagłębia dla najmłodszych mieszkańców miasta

Nominacje do Złotych Mask dla teatrów w Zagłębiu

Złote Maski dla zagłębiowskich teatrów?