Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic. „To będzie najlepsza forma transportu pomiędzy Zagłębiem a Śląskiem”

Z Sosnowca do Katowic komunikacją miejską pojedziemy szybciej? Wszystko na to wskazuje. Co więcej, wkrótce ma zostać podpisana umowa na dobudowę dwóch torów kolejowych. – To będzie najlepsza forma transportu pomiędzy Zagłębiem a Śląskiem – zapowiada Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Arkadiusz Chęciński
Sosnowiec katowice tramwaj

Dobre wieści dla osób podróżujących z Sosnowca do Katowic. Jak informują władze miasta, szykuje się inwestycja, dzięki której można będzie sprawniej pokonać tę trasę. – Niedawno rozbudowaliśmy tramwaj do Zagórza, teraz przyszedł czas na przyspieszenie jego czasów przejazdu. Otrzymaliśmy 3,4 mln zł na przebudowę sygnalizacji świetlnych wzdłuż ul. 3 Maja, Piłsudskiego, Sobieskiego – podaje prezydent Arkadiusz Chęciński.

Nowe rozwiązanie ma pomóc w odciążeniu ruchu drogowego. A pasażerowie komunikacji publicznej będą mogli sprawniej dotrzeć do celu podróży. – Co się dzieje na trasie ekspresowej 86 pomiędzy Sosnowcem i Katowicami? Wystarczy jeden pas wyłączony z ruchu i mamy poważny problem z dotarciem na czas. Dlatego takie rozwiązanie i nadanie priorytetu przejazdu dla tramwaju da alternatywną możliwość dojazdu – stwierdza Arkadiusz Chęciński.

To nie wszystko. Przypomnijmy, że w zeszłym roku PKP PLK otrzymały z UE 937 mln euro na modernizację kolejowych odcinków (wraz z budową dwóch nowych torów) między innymi na trasie Będzin – Katowice. W ten sposób ruch aglomeracyjny ma zostać oddzielony od dalekobieżnego, a tzw. przepustowość trasy zostanie zwiększona. – Liczę, że wkrótce zostanie podpisania umowa na dobudowę dwóch torów kolejowych pomiędzy Sosnowcem, a Katowicami. To będzie najlepsza forma transportu pomiędzy Zagłębiem a Śląskiem – podkreśla prezydent Sosnowca.

Szopienice Obrońców Westerplatte

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: „piętnastka” wraca na swoją trasę, ale to jeszcze nie koniec utrudnień. Remont torowiska w Szopienicach dobiega już jednak końca

Autor: Grzegorz Lisiecki

25/07/2023

Busy na zlecenie Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Elektryczne busy obsłużą przewozy seniorów i nocny transport na zlecenie

Autor: Michał Wroński

14/07/2023