Szkoła Podstawowa nr 11 w Dąbrowie Górniczej czeka na modernizację. W przetargu, który wyłoni wykonawcę remontu złożono siedem ofert

Siedem ofert złożono w przetargu, który wyłoni wykonawcę remontu Szkoły Podstawowe nr 11 w Dąbrowie Górniczej. Oferty są analizowane – ich wartość zaczyna się od 4,7 mln zł, a kończy się niemal na 8,5 mln zł. Wybrany wykonawca będzie miał dwanaście miesięcy na zmodernizowanie placówki.

Fot. UM Dąbrowa Górnicza
SP11 w Dąbrowie Górniczej przejdzie gruntowny remont

SP11 mieści się w charakterystycznym budynku przy alei Józefa Piłsudskiego 103, z kamienną elewacją w części parterowej, który został wybudowany w 1956 roku. Budynek wymaga gruntownego remontu – szkoła zostanie zmodernizowana, planowana jest ponadto termomodernizacja.

Remont dachu najpilniejszy

Wiadomo, że projekt przewidywać będzie nie tylko odtworzenie charakterystycznej elewacji. Trwają nad nim prace, ale pilną sprawą jest naprawa przeciekającego dachu. Stąd – nim zakończy się projektowanie drugiego etapu remontu – ogłoszono już przetarg na przeprowadzenie pierwszego etapu modernizacji.

Jak informuje dąbrowski magistrat, prace związane będą między innymi z wymianą okien i drzwi, ociepleniem ścian, wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej, modernizacją instalacji wodno-kanalizacyjnej, grzewczej, elektrycznej oraz wentylacyjnej. Co więcej, na wyremontowanym dachu zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne.

W drugim etapie prac wybudowane ma zostać nowe skrzydło. Mają się w nim znaleźć dwie sale dydaktyczne, a także zaplecze sanitarne dla Sali gimnastycznej, która zostanie połączona z nowym skrzydłem budynku. Ma tu działać także winda – będzie nią można wjechać na pierwsze piętro.

Trwa analizowanie ofert

Po modernizacji na potrzeby szkoły zaadaptowane zostaną dodatkowe pomieszczenia; w piwnicy będzie archiwum, a na parterze – nowa szatnia z metalowymi szafkami. Wyremontowane bądź przebudowane zostaną sale lekcyjne, świetlica, biblioteka i toalety. Wiadomo, że podczas prac remontowych zajęcia w szkole nadal będą prowadzone.

Kiedy rozpocznie się remont? Postępowanie przetargowe, które ma wyłonić wykonawcę zbliża się do końca. Do Urzędu Miasta wpłynęło siedem ofert o wartości od ponad 4,7 mln zł do niemal 8,5 mln zł.

– Teraz są sprawdzane i analizowane, weryfikowana jest prawidłowość złożonych dokumentów i spełnienie przez firmy wszystkich wymogów. Po wyborze i podpisaniu umowy, wykonawca prac będzie miał 12 miesięcy na realizację inwestycji – informuje Urząd Miasta.
Nowe przystanki na linii 654 w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. Na trasie kursującej od sierpnia zeszłego roku linii 654 powstały dwa nowe przystanki

Autor: Redakcja

14/05/2024

Można już zgłaszać projekty do piątej edycji BO w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Rusza piąta edycja budżetu obywatelskiego w Dąbrowie Górniczej. Można już zgłaszać projekty, do wydania jest niemal 6 milionów złotych

Autor: Redakcja

07/05/2024

Stacja Dąbrowa Górnicza

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: PKP PLK zamierza połączyć Tworzeń z Gołonogiem i Strzemieszycami. Trwają konsultacje

Autor: Grzegorz Lisiecki

02/05/2024