Dąbrowa Górnicza. Na trasie kursującej od sierpnia zeszłego roku linii 654 powstały dwa nowe przystanki

Od poniedziałku, 13 maja, minibusowa linia 654 w Dąbrowie Górniczej obsługuje dwa nowe przystanki. Jeden z powstał przy Poliklinice Dąbrowskiej Prinn, zaś drugi – na ulicy Kraszewskiego.

Fot. UM Dąbrowa Górnicza
Nowe przystanki na linii 654 w Dąbrowie Górniczej

Przypomnijmy, że linia 654 kursuje od sierpnia 2023 roku. Trasa linii zaczyna się przy przystanku Dąbrowa Górnicza Wodociągi, kończy przy przystanku Tworzeń Huta Katowice Przychodnia, a przebiega między innymi przez Centrum Administracyjne na Redenie i Wzgórze Gołonoskie.

W tym tygodniu na trasie linii 654 uruchomione zostały dwa nowe przystanki. Pierwszy z nich powstał przy Poliklinice Dąbrowskiej Prinn na al. Piłsudskiego.

– Przystanek przy Poliklinice Dąbrowskiej Prinn uruchomiliśmy z myślą o starszych osobach, dla których przejście kilkuset metrów jest sporym utrudnieniem. Teraz linia 654 zatrzymuje się i odjeżdża niemal spod samego wejścia do przychodni, z której korzystają tysiące mieszkańców naszego miasta – podkreśla Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Od poniedziałku, 13 maja, działa także drugi nowy przystanek – na ulicy Kraszewskiego, w pobliżu skrzyżowania z al. Poniatowskiego. Dokładna trasa i rozkład jazdy linii 654 znajduje się tutaj.

654 to nowa linia minibusowa

Może Cię zainteresować:

Nowa linia minibusowa w Dąbrowie Górniczej zostanie uruchomiona jeszcze w tym miesiącu. Odbył się już drugi przejazd techniczny

Autor: Redakcja

10/08/2023

Węzeł Ząbkowice bez zjazdu do Katowic

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. Przebudowa DK1: utrudnienia na węźle Ząbkowice. Drogowcy układać będą ostatnią warstwę nawierzchni

Autor: Redakcja

07/05/2024

Można już zgłaszać projekty do piątej edycji BO w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Rusza piąta edycja budżetu obywatelskiego w Dąbrowie Górniczej. Można już zgłaszać projekty, do wydania jest niemal 6 milionów złotych

Autor: Redakcja

07/05/2024