Sosnowieckie Egzotarium jeszcze nie ukończone, a już poszukuje pracowników. Oferta skierowana jest do opiekunów zwierząt i akwarystów

Egzotarium w Sosnowcu szuka pracowników. Oferta dotyczy opiekuna zwierząt oraz akwarysty. Wnioski należy składać w Miejskim Zakładzie Usług Komunalnych w Sosnowcu.

Pixabay
Opiekun zwierząt w sosnowieckim Egzotarium

Kto może stać się opiekunem zwierząt?

Aby stać się opiekunem zwierząt w Sosnowiecki Egzotarium należy mieć ukończone 18 lat. Poza tym wymaga się:

  • Empatii i zamiłowania do zwierząt,
  • Dyspozycyjności,
  • Odpowiedzialności,
  • Umiejętności pracy w zespole,
  • Kreatywności,
  • Komunikatywności,
  • Pełnej sprawności psycho-ruchowej,
  • Doświadczenia w pracy ze zwierzętami.

Oferty są dwie, jedna dotyczy opiekuna zwierząt egzotycznych, a druga akwarysty. Dlatego w zależności od wyboru stanowiska należy posiadać doświadczenie w pracy z rybami słodkowodnymi lub ze zwierzętami egzotycznymi.

Dodatkowym atutem osoby zgłaszającej się do pracy w Egzotrium może stać się wykształcenie kierunkowe: zootechnika, biologia zwierząt, zoologia, weterynaria oraz inne kierunki dotyczące hodowli i utrzymania zwierząt. Mile widziane jest również posiadanie prawa jazdy kat. B oraz w przypadku akwarysty kursu nurkowego PADI-OWD.

Zakres obowiązków

Zakresem obowiązków w przypadku opiekuna zwierząt egzotycznych jest obsługa i pielęgnacja m.in. ryb, płazów i gadów, a także zwierząt niebezpiecznych. Pracownik będzie brał udział w tworzeniu i obsłudze akwariów oraz zbiorników wodnych. Ponadto wymagane jest utrzymywanie zaplecza i rozmnażania się zwierząt oraz stałe monitorowania zdrowia zwierząt, a wobec tego także współpraca z lekarzem weterynarii. Przyszły pracownik musi liczyć się pracą w godzinach popołudniowych oraz ustawowo wolnych od pracy. Obowiązki akwarysty są niemalże takie same, z tymże obsługa i pielęgnacja dotyczy również ryb egzotycznych oraz gatunków rodzimych wód słodkowodnych.

Zgłoszenia przyjmowane są MZUK

Chętni muszą złożyć podanie, kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie oraz kserokopie posiadanych uprawnień i kursów. Wnioski należy złożyć w Miejskim Zakładzie Usług Komunalnych w Sosnowcu. Każdy, kto otrzyma pozytywną odpowiedź, zostanie zatrudniony na umowę o pracę, z możliwością przedłużenia umowy na czas nieokreślony.

CZYTAJ WIĘCEJ:

czytaj więcej:

Chomik Europejski

W sosnowieckim Egzotarium pojawią się chomiki europejskie

Nowy mural minizoo Sosnowiec

Mural, czyli nowa atrakcja w sosnowieckim minizoo

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Sosnowiec automat dla ptaków

To będzie nowa atrakcja dla najmłodszych w Parku Kuronia?

Sosnowieckie Egoztarium już wygląda imponująco

Egzotarium bez opóźnień. Co się dzieje na budowie?

Tak ma wyglądać Zagłębiowski Park Sportowy

Budżet 2022 przyjęty. Zbliża się koniec dużych inwestycji

Egzotarium Szklany Dach 8

Egzotarium w Sosnowcu pod specjalnym nadzorem