Sosnowieckie Egzotarium cieszy się sporą popularnością. I zachęca do odwiedzin: „Oh my gad! Jak to nie byłeś?”

Centrum Edukacji Ekologicznej Egzotarium przy ulicy Piłsudskiego 116 w Sosnowcu w ciągu dwóch miesięcy działalności po grudniowym otwarciu odwiedziło ponad 61 tysięcy osób. W mieście pojawiły się bilbordy zachęcające do odwiedzin placówki.

Fot. Centrum Edukacji Ekologicznej Egzotarium
Egzotarium

Przypomnijmy, że trwająca niemal trzy lata modernizacja sosnowieckiego Egzotarium kosztowała 64 miliony złotych. Centrum Edukacji Ekologicznej został oficjalnie otwarte 2 grudnia 2023 r. Są tu gady, rzadkie gatunki ssaków, ryby z różnych stron świata, ptaki, egzotyczne kwiaty, palmy, pustynne rośliny – wszystko pod przeszklonym dachem.

W grudniu Egzotarium odwiedziło 29 038 osób. W styczniu było to już ponad 30 tysięcy osób. W sumie, w ciągu dwóch miesięcy od otwarcia Egzotarium odwiedziły 61 642 osoby. To przede wszystkim mieszkańcy Sosnowca i innych miast Zagłębia – Dąbrowy Górniczej czy Będzina, ale także ze Śląska, a nawet z Małopolski.

Egzotarium to nie tylko fauna i flora. Centrum Edukacji Ekologicznej organizuje również imprezy okolicznościowe (na przykład Regionalna Izba Gospodarcza z Katowic zorganizowała tu „otwarcie roku”), warsztaty, jest też restauracja. W lutym Egzotarium podpisało umowę partnerską z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu. Skorzystać na niej mają uczniowie Technikum nr 2 Architektoniczno-Budowlanym o kierunku technik architektury krajobrazu.

Niedawno w mieście pojawiły się bilbordy Egzotarium, zachęcające do odwiedzin Centrum edukacji Ekologicznej. Obok zdjęcia gadów – krokodyli jest też tekst, na przykład: „Oh my gad! Jak to nie byłeś?”, „Chcesz mi powiedzieć, że jeszcze nie byłaś?” albo „Ej, Ty! Nie widziałem Cię jeszcze w Egzotarium”.

Dodajmy, że do końca marca Egzotarium będzie czynne codziennie (z wyjątkiem poniedziałków) od godziny 9 do 19, z kolei od kwietnia do końca października – od 9 do 21.

Otwarcie Egzotarium w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Wielkie otwarcie Egzotarium już 2 grudnia. Bilety można kupować także online. „Egzotarium robi naprawdę duże wrażenie”

Autor: Urszula Gołkowska

29/11/2023

Otwarcie Egzotarium w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Centrum Edukacji Ekologicznej w Sosnowcu otwarte. Ile osób odwiedziło w weekend Egzotarium?

Autor: Redakcja

06/12/2023