Wielkie otwarcie Egzotarium już 2 grudnia. Bilety można kupować także online. „Egzotarium robi naprawdę duże wrażenie”

64 miliony złotych kosztowała modernizacja sosnowieckiego Egzotarium, które zostanie otwarte w sobotę, 2 grudnia. Bilety można kupować także online. Jakie atrakcje czekają na zwiedzających?

Gady, rzadkie gatunki ssaków, ryby z różnych stron świata, ptaki, egzotyczne kwiaty, palmy, pustynne rośliny, a to wszystko pod imponującym przeszklonym dachem. Taki kawałek dżungli w mieście można znaleźć właśnie w Sosnowcu. Przy ulicy Piłsudskiego 116 powstała nowa siedziba Egzotarium.

Łączna wartość inwestycji szacowana jest na 64 milionów złotych, z czego ponad 2 miliony to koszt sprowadzenia zarówno roślin, jak i zwierząt. Na zwiedzających na pierwszym poziomie czekać będzie strefa z akwariami. Dalej ścieżka poprowadzi do szklarni. Zostanie ona podzielona na trzy sekcje: tropikalną, pustynną i śródziemnomorską z klimatem umiarkowanym. Z kolei na piętrze znajdować się będą kawiarnia oraz sale dydaktyczne. W nowym obiekcie Centrum Edukacji Ekologicznej pojawią się także pamiątki po poprzednim Egzotarium. Wśród nich rzeźba panienki z warkoczem.

Wielkie otwarcie

W sobotę, 2 grudnia, Egzotarium otworzy swoje drzwi przed gośćmi. Można już zatem rezerwować sobie czas.

– Zacznę od tego, że chyba na żadną inwestycję nie czekałem z takimi wypiekami. Egzotarium, a właściwie Centrum Edukacji Ekologicznej Egzotarium, robi naprawdę duże wrażenie. To już zupełnie inne miejsce i już teraz jestem z niego dumny. Myślę, że sosnowiczanie też będą – zaznacza prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Bilety są już dostępne już od początku tygodnia. Sprzedaż online ruszyła w poniedziałek, 27 listopada, na stronie internetowej Egzotarium. Wejściówki nabędziemy także stacjonarnie od 1 grudnia, od godziny 13:00. Uproszczony cennik prezentuje się następująco:

Ogród Botaniczno-Zoologiczny CEE Egzotarium Sosnowiec

Zniżki czekają na posiadaczy kart Aktywny Senior 60+, Sosnowieckiej Karty Miejskiej, Miej więcej, Nowego Mieszkańca czy Dużej Rodziny. Dzieci do 3. roku życia oraz seniorzy, który ukończyli 75 lat zwiedzają bezpłatnie.

Przede wszystkim zależy nam na uhonorowaniu mieszkańców Sosnowca. Te obiekty powstają dla nich i dzięki nim. Wiemy, że Egzotarium ma miejsce w ich sercach, dlatego każdy, kto posiada Sosnowiecką Kartę Miejską zapłaci dużo mniej. Generalnie zachęcamy do zakupu online, który także będzie tańszy – mówi Marlena Siwiec, zastępca dyrektora Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych ds. funkcjonowania CEE Egzotarium.

Godziny otwarcia

Obiekt będzie można zwiedzać codziennie, oprócz poniedziałków oraz w szczególnych dat, jak 1 stycznia, 1 listopada czy 25 grudnia. Godziny otwarcia w tygodniu od 1 kwietnia do 31 października: 9:00-21:00. Godziny otwarcia w tygodniu od 1 listopada do 31 marca: 9:00-19:00. Uwaga! Kasy zamykają się godzinę szybciej. W święta godziny otwarcia mogą się różnić.

W Sosnowcu powstaje Egzotarium

Może Cię zainteresować:

Pytony, bazyliszki, legwany, ciekawe rośliny... Co jeszcze zobaczymy w sosnowieckim Egzotarium? Aranżacja obiektu potrwa kilka miesięcy

Autor: Urszula Gołkowska

24/03/2023

Egzotarium

Może Cię zainteresować:

Tak prezentuje się nowe Egzotarium w Sosnowcu. Inwestycja kosztowała prawie 66 mln zł

Autor: Redakcja

12/10/2023

Egzotarium sosnowiec 36

Może Cię zainteresować:

Po egzotykę nie do Dubaju czy Tajlandii, ale do Sosnowca. Otwarcie Egzotarium już 2 grudnia. Zobaczcie zdjęcia tego miejsca!

Autor: Katarzyna Pachelska

25/11/2023