Sosnowiecki budżet obywatelski: już tylko kilka dni pozostało na zgłaszanie projektów. Do wydania jest 7,6 mln złotych

Jeszcze do 22 maja można składać projekty w ramach dziesiątej edycji sosnowieckiego budżetu miejskiego. W tym roku na realizację wybranych projektów miasto przeznaczyło 7,6 mln złotych.

Fot. FB/ Arkadiusz Chęciński
Plac zabaw przy Minerów powstał z pieniędzy budżetu obywatelskiego

W tym roku do wydania jest o milion złotych więcej niż w poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego. Wiadomo już, że z kwoty 7,6 mln złotych milion zostanie przeznaczony na realizację projektów ogólnomiejskich, zaś 6,6 mln zł na realizację projektów z 17 tzw. rejonów konsultacyjnych.

Projekty do dziesiątej edycji budżetu obywatelskiego przyjmowane będą jeszcze do najbliższego poniedziałku, 22 maja. Można je składać na trzy sposoby: drogą elektroniczną za pomocą specjalnego formularza na stronie internetowej, osobiście, w Wydziale Kultury i Promocji Urzędu Miasta (al. Zwycięstwa 20), bądź pocztą – na adres Urzędu Miejskiego z dopiskiem „Budżet Obywatelski”. Dodajmy, że każdy mieszkaniec Sosnowca może złożyć maksymalnie trzy projekty. – Tak jak w ubiegłym roku mieszkańcy będą mogli skorzystać z elektronicznej listy poparcia projektów – podkreślają w sosnowieckim magistracie.

Po zakończeniu procesu składania projektów rozpocznie się ich weryfikacja, która potrwa do czerwca. Na wrzesień zaplanowany jest „Piknik obywatelski”, rozpocznie się też głosowanie, które zakończy się w październiku. Wtedy też ogłoszone zostaną wyniki.

Przypomnijmy, że w dotychczasowych dziewięciu edycjach budżetu obywatelskiego zrealizowano ponad 360 projektów – od kilku do kilkunastu inwestycji w każdej dzielnicy. W ten sposób powstały między innymi 54 place zabaw, 11 boisk sportowych, 33 siłownie na świeżym powietrzu czy 27 chodników, wyremontowano ponadto 18 dróg i zmodernizowano 25 parków i skwerów. W zeszłym roku ze 102 projektów do realizacji w 2023 roku wybranych zostało 29. Na projekty głosowało w sumie 19 890 mieszkańców.

Dwa nowe oddziały działają w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim

Może Cię zainteresować:

W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim działają nowe oddziały wyposażone w nowoczesny sprzęt. „Oddziały zapewniają pacjentom dostęp do nowoczesnej opieki medycznej”

Autor: Redakcja

09/05/2023

Nowy Stadion Zimowy w Sosnowcu jest już niemal gotowy

Może Cię zainteresować:

Nowy Stadion Zimowy w Sosnowcu jest już niemal gotowy. To będzie otwarcie z „dużą niespodzianką”?

Autor: Redakcja

02/05/2023