Nowy Stadion Zimowy w Sosnowcu jest już niemal gotowy. To będzie otwarcie z „dużą niespodzianką”?

Stadion Zimowy to ostatni z trzech obiektów ArcelorMittal Parku, czyli Zagłębiowskiego Parku Sportowego, który nie został jeszcze otwarty. Znana jest jednak ostateczna data otwarcia lodowiska, a w ZPS zapowiadają „dużą niespodziankę”.

Przypomnijmy, że budowa Zagłębiowskiego Parku Sportowego – na 15-hektarowym terenie w pobliżu Górki Środulskiej – rozpoczęła się wiosną 2019 roku. Kompleks tworzą trzy obiekty – stadion piłkarski na 11 600 miejsc, hala (3 502) i lodowisko (2 545). W lipcu 2022 r. sponsorem tytularnym ZPS został ArcelorMittal Poland. Na początku tego roku otwarte zostały zarówno hala, jak i piłkarski stadion. Oba biekty są już areną oficjalnych rozgrywkech, nie tylko ligowych, ale i międzynarodowych.

Budowa Stadionu Zimowego rozpoczęła się pod koniec października 2020 roku. Teraz trwają już ostatnie prace. Mówiło się, że obiekt będzie otwarty już teraz, jednak ostatecznie oficjalne otwarcie odbędzie się za kilka tygodni. Kiedy? – Nowy Stadion Zimowy z oficjalnym pozwoleniem na użytkowanie! Wielkie otwarcie już na początku czerwca – informują w ArcelorMittal Parku. – To będzie dla Was duża niespodzianka! – dodają.

Jak już informowaliśmy, w obiekcie powstały nowoczesne szatnie z odnową biologiczną oraz zapleczem medycznym, a także siłownia, sala konferencyjna, pomieszczenia biurowe i gastronomiczne. Znalazło się również miejsce na chodniki połączone esplanadami wykonanymi z wielkopowierzchniowej płyty. Na obu esplanadach znajdują się elementy małej architektury w postaci ławek oraz donic z nasadzeniami. Nowy Stadion Zimowy spełnia wymagania Światowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF), co oznacza, że będą mogły być tu rozgrywane imprezy rangi międzynarodowej.

Dodajmy, że budowa nowego Stadionu Zimowego kosztowała ok. 57,6 mln złotych.

Komplet widzów na otwarciu nowego stadionu w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Nowy stadion, komplet widzów, a do tego zwycięstwo Zagłębia! „Wierzę, że naszą grą zatrzymamy taką frekwencję”. Zdjęcia

Autor: Jacek Gaim

27/02/2023

Polska Austria w Arenie Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Arena Sosnowiec oficjalnie otwarta. Polska wygrywa z Austrią w ramach prekwalifikacji do EuroBasketu. Na trybunach komplet widzów

Autor: Jacek Gaim

24/02/2023