Nowy stadion, komplet widzów, a do tego zwycięstwo Zagłębia! „Wierzę, że naszą grą zatrzymamy taką frekwencję”. Zdjęcia

Nowy stadion, komplet widzów, a do tego zwycięstwo Zagłębia nad GKS Katowice. Lepszego otwarcia kolejnego, po hali, obiektu kompleksu ArcelorMittal Park, chyba nie można było sobie wymarzyć.

Tydzień wcześniej piłkarze Zagłębia rozegrali ostatni mecz na Stadionie Ludowym. Pożegnanie ze starym obiektem nie wypadło dobrze, bo skończyło się na 0:2 z Odrą Opole. Jednak przeprowadzka na nowy stadion kompleksu ArcelorMittal Park najwyraźniej tchnęła w zespół Zagłębia nowe siły. Na trybunach mogących pomieścić 11 600 widzów pojawił się komplet, otwarto klubowy sklep i przygotowano okolicznościowe szaliki – w limitowanej edycji („Nowy dom Zagłębia Sosnowiec”). I najważniejsze – piłkarze wreszcie wygrali. Z GKS Katowice, 2:1.

Zagłębie zagrało dobrze, ale katowiczanie podarowali gospodarzom nie lada prezent. Bramkarz GKS Dariusz Kudła, który w 2019 roku bronił barw Zagłębia popełnił fatalny kiks kilkanaście metrów od swojej bramki – piłka trafiła do nadbiegającego Meika Karwota, który – w 7 minucie – zdobył pierwszego gola. Mecz był wyrównany, ale to Zagłębie 10 minut po wznowieniu gry podwyższyło na 2:0 po indywidualnej akcji i celnym strzale 19-letniego Adriana Trocia, debiutanta w podstawowym składzie. W doliczonym czasie GKS wywalczył karnego, zamieniając na kontaktową bramkę (Arkadiusz Jędrych). Punkty zostały jednak w Sosnowcu.

Był to dla nas trudny gatunkowo mecz ze względu na otwarcie stadionu – powiedział Dariusz Dudek, trener Zagłębia Sosnowiec. – Cieszę się, że mogłem, jako trener, w tym uczestniczyć. Jestem dumny z chłopaków, bo wygraliśmy z trudnym przeciwnikiem. Fajnie się gra przy pełnych trybunach i wierzę, że naszą grą zatrzymamy taką frekwencję. Dzisiaj Sosnowiec ma święto.

Nie spodziewałem się że przyjedziemy do Sosnowca z fenomenalnymi prezentami. Zespół mnie zaskoczył. Nasz bramkarz, niestety, popełnił bardzo prosty błąd. Spodziewałem się takiego meczu. Spodziewałem się, że jeśli coś złego się wydarzy, to przy takim wsparciu publiczności Zagłębie będzie trudno pokonać i tak się też stało – mówił Rafał Górak, trener GKS Katowice.

To kolejny, piękny stadion na piłkarskiej mapie Polski. Nowy obiekt robi wrażenie, a w połączeniu z infrastrukturą akademii daje klubowi bardzo ciekawe perspektywy rozwoju. Gratulacje dla wszystkich którzy przyczynili się do wybudowania stadionu w Sosnowcu – stwierdził z kolei Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Polska Austria w Arenie Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Arena Sosnowiec oficjalnie otwarta. Polska wygrywa z Austrią w ramach prekwalifikacji do EuroBasketu. Na trybunach komplet widzów

Autor: Jacek Gaim

24/02/2023

Stadion Arcelor Mittal Park w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Tydzień pełen sportowych emocji w ArcelorMittal Park. Na boisko wybiegną piłkarze Zagłębia, a w Arenie Sosnowiec będzie sporo koszykówki

Autor: Redakcja

22/02/2023