Sosnowiec. Zaginął 89-letni Marian Pełka. Chodzi w charakterystyczny sposób, szurając nogami

Sosnowieccy policjanci z Wydziału Kryminalnego poszukują zaginionego w dniu 21 sierpnia 2022 roku 89-letniego Mariana Pełki. Mieszkaniec Sosnowca wyszedł z domu około godziny 9.00 i od tego czasu nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną.

Sosnowieccy policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu poszukują zaginionego w dniu 21.08.2022 roku 89-letniego Mariana Pełki. Mężczyzna wyszedł z domu w centrum miasta około godziny 9.00 w dniu 21.08.2022 roku i od tej pory nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną.

Rysopis:

Wzrost około 155 cm, wiek z wyglądu ok 89 lat, sylwetka szczupła, drobna, oczy jasne niebieskie, włosy siwe z widocznymi zakolami, twarz pociągła, nos duży, uszy duże, lekko odstające, Uzębienie: brak- używa protezy,

Cechy charakterystyczne:
porusza się szurając nogami

Ubiór w momencie zaginięcia:
kurtka granatowa jesienna zapinana na zamek błyskawiczny, koszula granatowa lub czerwona (w miejscu zamieszkania brak obu koszul) spodnie długie materiałowe w kolorze czarnym, buty czarne, sznurowane. Może mieć przy sobie klapki czarne i szarą czapkę bejsbolówkę.

Ma przy sobie torbę materiałową, w której ma prawdopodobnie ubrania, kartę NFZ, legitymację emeryta, Może mieć zegarek wskazówkowy na bransolecie w kolorze złotym.

Zaginiony przyjmuje stale leki, których nie zabrał z miejsca zamieszkania. Jest osobą samodzielną, jednak z uwagi na zaawansowany wiek kontakt z nim może być utrudniony a i on sam również może wymagać pomocy.

Wszystkie osoby, które posiadają w tej sprawie jakiekolwiek informacje proszone są o kontakt z Zespołem Poszukiwań sosnowieckiej Komendy pod numerem telefonu 47 8521 307 lub 478521315, Oficerem Dyżurnym Komendy pod numerem 47 8521 255 lub 41 8521 200 lub osobisty kontakt z najbliższą jednostką Policji.

Zwłoki w Będzinie

Może Cię zainteresować:

Będzin: Zwłoki zawinięte w dywan w aucie. Właściciel samochodu popełnił samobójstwo

Autor: Tomasz Stankiewicz

17/08/2022

IMG 7844

Może Cię zainteresować:

Sąsiedzka czujność i błyskawiczna reakcja sosnowieckiej policji. Udało się uratować 88-latkę

Autor: Aleksandra Szlęzak

19/08/2022

czytaj więcej:

Policja Sosnowiec

Zaginął 8-letni chłopiec. Zniknął ze swojego domu w Sosnowcu

Sosnowiec pożar

Ogromny pożar w Sosnowcu. W akcji blisko 100 strażaków

Kradzież laptopa tramwaj

Trwają poszukiwania sprawcy kradzieży laptopa i telefonu

Śmigłowiec LPR

W zbiorniku Pogoria IV w Wojkowicach tonął nastolatek

Wypadek S1 531 km

Śmiertelny wypadek na S1 w Dąbrowie Górniczej

Kierowca autobusu wezwał policję

Zaatakowany pasażer autobusu. Na pomoc ruszył kierowca

Sosnowiec, kopalnia Kazimierz

Były prezes KWK Kazimierz-Juliusz z zarzutami