Sosnowiec. To będzie nowa atrakcja dla najmłodszych w Parku Kuronia? Miejski Zakład Usług Komunalnych ogłosił konkurs

W jednej z przestrzeni zielonych w Sosnowcu będzie można skorzystać z urządzeń, z których ucieszy się wielu, zwłaszcza najmłodszych, spacerowiczów. Nie trzeba będzie na nie długo czekać.

Arkadiusz Chęciński
Sosnowiec automat dla ptaków

Jak zapowiada prezydent Arkadiusz Chęciński, w Parku im. Jacka Kuronia staną dwa automaty z ptasim jedzeniem. Jeden z nich znajdziemy w pobliżu Muszelki, natomiast drugi przy drodze do mini-zoo (tuż za mostkiem). Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu rozpisał już konkurs na realizację przedsięwzięcia.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, automaty pojawią się w parku już w czerwcu. W środku znajdzie się zdrowa żywność dla ptactwa wodnego i lądowego – podobnie, jak na Stawikach dodaje Arkadiusz Chęciński.

W Parku Kuronia pracuje Dział Botaniczno-Zoologiczny Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Sosnowcu. Między innymi opiekuje się mini-zoo, do którego warto zajrzeć podczas spaceru z małymi odkrywcami. W środku znajdziemy kilka gatunków zwierząt: owce grzywiaste, kozy domowe, daniele, kułany oraz ptaki takie jak pawie, kury, gołębie czy bażanty, a od niedawna także świnki morskie. Mini-zoo znajduje się na otwartym terenie. Wstęp nie wymaga zakupu biletów.

Na terenie mini-zoo należy zachować spokój, aby nie płoszyć i nie denerwować zwierząt. Prosimy, aby nie dokarmiać naszych podopiecznych, którym zapewniamy wymaganą codzienną dawkę pokarmową. Tuż obok wybiegu kóz znajduje się drewniana skrzynia, do której można włożyć dary – suchy chleb, owoce czy warzywa, które potem podamy zwierzętom przypominają pracownicy MZUK Sosnowiec.
Egzotarium w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Centrum Edukacji Ekologicznej otwarte zostanie za kilka miesięcy, tymczasem w Egzotarium pojawiły się już pierwsze rośliny

Autor: Urszula Gołkowska

29/05/2023

Komunikacja Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Z Niwki do centrum Katowic bez przesiadki, czyli nowe linie metropolitalne w Sosnowcu. Będą kursować od 3 czerwca

Autor: Redakcja

23/05/2023