Z Niwki do centrum Katowic bez przesiadki, czyli nowe linie metropolitalne w Sosnowcu. Będą kursować od 3 czerwca

Nowe linie autobusowe będą kursować w Sosnowcu. – Po niemal 20 latach mieszkańcy osiedla Kalinowa i całej Niwki znów będą mogli dojechać do centrum Katowic – bez przesiadki – zapowiada Arkadiusz Chęciński, prezydent miasta.

Fot. FB/ ZTM Info
Komunikacja Sosnowiec

O kolejnych, nowych liniach metropolitalnych mówi się od dłuższego czasu. Dwie nowe linie autobusowe, które kursować będą także w Sosnowcu to M13 i M17. Początkowo obie linie – wraz z innymi – miały zostać uruchomione wcześniej, na przykład w przypadku M17 mówiło się między innymi o maju 2022 roku. Projekty rozkładów jazdy nowych połączeń, podobnie jak trasy, były jednak dość długo i szczegółowo konsultowane, więc ostatecznie ich debiut nastąpi 3 czerwca 2023 roku.

3 czerwca w Sosnowcu ruszają dwie nowe linie autobusowe M13 i M17! Po niemal 20 latach mieszkańcy osiedla Kalinowa i całej Niwki znów będą mogli dojechać do centrum Katowic – bez przesiadki, tak jak kiedyś było to możliwe linią 18 – informuje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. – Linia M13 będzie kursowała z terenów inwestycyjnych przy S1 poprzez Dańdówkę, Niwkę do centrum Katowic. Co ciekawe, M13 da też szansę na odwiedzenie pięknego Giszowca. M17 będzie to szybkie połączenie Sosnowca z Czeladzią i dalej z Bytomiem – dodaje.

Dodajmy, że linie M13 i M17 będą liniami pospiesznymi.

Jak informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego, od najbliższego czwartku, 25 maja, od godz. 9 przystanek Zagórze Zajezdnia będzie obsługiwany w innym miejscu niż zwykle. – Stanowisko 01 zostanie przesunięte o ok. 120 metrów za stałą lokalizację, stanowisko 02 zostanie przesunięte o ok. 120 metrów przed stałą lokalizację – wyjaśniają w ZTM.

Zmiany dotyczą między innymi linii 604

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: nowe linie autobusowe, nowe przystanki i korekty w rozkładzie jazdy. Zarząd Transportu Metropolitalnego zapowiada zmiany

Autor: Grzegorz Lisiecki

19/05/2023

Będzie bezpieczniej i ekonomiczniej na S86 w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Na S86 w Sosnowcu będzie bezpieczniej? GDDKiA ogłosiła przetarg na wymianę oświetlenia i słupów wzdłuż prawie 2,6-kilometrowego odcinka drogi

Autor: Grzegorz Lisiecki

06/04/2023