Sosnowiec: przy ulicy Hubala-Dobrzańskiego powstają mieszkania społeczne. Rozpoczął się uzupełniający nabór wniosków o najem

W Sosnowcu przy ul. Hubala-Dobrzańskiego w Klimontowie trwa budowa dwóch budynków mieszkalnych. To inwestycja SIM Zagłębie. Będą tu 94 mieszkania – prowadzony jest uzupełniający nabór wniosków o ich najem.

Wizualizacja: SIM Zagłębie
SIM Zagłębie, inwestycja w Klimontowie

Budowa rozpoczęła się w kwietniu. Przy ul. Hubala-Dobrzańskiego w Klimontowie, naprzeciwko dawnej szkoły górniczej zaadaptowanej na potrzeby Hospicjum im. św. Tomasza Apostoła, powstaną dwa budynki z 94 mieszkaniami. W budynkach A i B znajdzie się po 47 lokali, będzie i aż dwanaście typów – o powierzchni o powierzchni od 43 do 85 metrów kwadratowych. Będą gotowe do zamieszkania. Przy budynkach powstanie 115 miejsc parkingowych. plac zabaw, a także zewnętrzna wiata śmietnikowa. W obu budynkach znajdzie się wózkownia-rowerownia, a także komórki lokatorskie – będzie ich tyle, ile mieszkań.

Mieszkania przy Hubala-Dobrzańskiego będą mieszkaniami społecznymi przeznaczonymi dla osób, które zarabiają za dużo, aby starać się o mieszkanie komunalne, a jednocześnie za mało, aby otrzymać kredyt. Wysokość czynszu to 22,68 zł za mkw. powierzchni użytkowej mieszkania. Z kolei wysokość partycypacji to 20 proc. kosztów budowy lokalu. W jaki sposób SIM Zagłębie oblicza wysokość partycypacji? Kwota 1944,20 zł (stawka za 20 proc. z 1 metra kwadratowego powierzchni użytkowej mieszkania; dodajmy – to szacowana wartość, która wynika ze wstępnych szacunkowych kosztów inwestycji i zostanie zaktualizowana zgodnie z treścią wzoru umowy o partycypację) jest mnożona przez powierzchnię mieszkania.

W środę, 29 maja, rozpoczął się nabór uzupełniający wniosków o najem mieszkań, który potrwa do 26 czerwca 2024 r. Wnioski można składać w siedzibie SIM Zagłębie w Sosnowcu na. ul. Wojska Polskiego 8 (drugie piętro, lok. 2.20), od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 16:00. Wnioski powinny znaleźć się w zamkniętej kopercie, na której powinno znajdować się imię i nazwisko wnioskodawcy wraz z adresem oraz dopisek „Nabór uzupełniający na lokal mieszkalny w Sosnowcu w ramach SIM Zagłębie”.

– To kolejna inwestycja mieszkaniowa w Sosnowcu. Staramy się wykorzystać każdy możliwy projekt do realizacji kolejnych inwestycji. Szukamy różnych rozwiązań. To mieszkania komunalne dla osób o niskich dochodach, mieszkanie na wynajem, które budujemy z firmą Dombud przy Naftowej czy mieszkania na wynajem i do sprzedaży, które buduje MZBM. Jest też SIM Zagłębie. Chcemy, żeby w naszym mieście każdy mógł znaleźć rozwiązanie dla siebie – mówił niedawno Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Planowany termin oddania nowych mieszkań do użytku to drugi kwartał 2025 roku.

Osiedle Naft Nova

Może Cię zainteresować:

Przy ulicy Naftowej w Sosnowcu powstaje nowe osiedle. Trwa nabór uzupełniający wniosków o najem mieszkań

Autor: Redakcja

28/03/2024

Nowe mieszkania zelazna

Może Cię zainteresować:

W Sosnowcu powstanie kilkadziesiąt nowych mieszkań. Tym razem przy ulicy Żelaznej

Autor: Redakcja

31/07/2023